Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi

 

“SAVAŞÇI KIZIM BENİM”
Eslem'im, her şeyim, canım kızım, mucizem... Aklıma bile gelmezdi bana ait bir bebeğimin olacağı. Peş peşe gelen düşükler, sonra uzun ve yorucu tedavi süreci...
BENİM HİKAYEM BİRAZ FARKLI
Ben 11 senelik evliyim. İlk 1 sene hiç aklımda yoktu evlat sahibi olmak ama yavaş yavaş düşünmeye başladım...
SEN, SÖZCÜKLERLE TARİF EDİLEMEYENSİN!
Sözlerin yetersiz kaldığı, gözyaşlarımın sel olup aktığı bu günü, yaşam tarihim kazısın en derin köşesine.
BAL OĞLUM, YILLAR SONRA HOŞGELDİN DÜNYAMA
8 yılda kuzuma kavuşabilmek için hayata verdiğim olağanüstü çabanın sonunda bu yarışın galibi biz olmuştuk.
ENGELLERİ AŞIP KIZIMI KUCAĞIMA ALDIM!
Ben hayatta gerçekten istediğim her şeyi elde ettim. İnanç, en önemli şey bu hayatta. Eşimin hakkını da yememeliyim tabii. Zorlu bir süreçte hep yanımdaydı.
ARAMIZA KATILACAĞIN GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUZ
7 Ocak 2011 tarihinde aramıza katılacağını öğrendik. Baban ve ben oldukça şaşkındık. Önce söylenen şeyin ne olduğunu anlamaya çalıştık.
ARANIZDA BUNLARI YAŞAYANLAR VAR MI?
20 yaşında anne olacağımı öğrendim. İlk 4 ay her şey mükemmeldi. 4. ayın içinde akşamüzeri aniden sancılandım ve hastaneye gittim.
“BEBEĞİM HAYATA TUTUNMAYI BAŞARABİLECEK Mİ?”
Tam tamına 10 yıl bekledim kuzumun dünyaya gelmesini. Ne uzun ve zorlu yıllardı... 10 yılın ardından mikroenjeksiyon yöntemiyle hamile kaldım.
“ÇOCUK SAHİBİ OLALIM MI?”
1-2 sene çocuk yapmamayı planlamıştık ama evlendikten sonra içimde sebebini bilmediğim bir heyecan oluştu ve eşime “Çocuk sahibi olalım mı?” diye sordum. Eşim “Sen hazırsan, ben zaten hazırım” dedi.
HAYATIMIN ANLAMI...
Evleneli 7 ay olmuştu. Henüz bebek düşünmüyorduk. 2 sene sonrası içindi planlarımız. Tamamen sürpriz olmuştu bebeğimin gelişi; bana, babasına ve diğer aile fertlerine...
TUTKU’MUN ÖYKÜSÜ
Evet, her şey hazırdı ama o hazırlıkların sahibi yoktu hala kollarımızda. Sık sık odasını ziyaret eder, dolabındaki eşyaları seyreder, hayaller kurardım, bir gün bu hayallerin gerçeğe dönüşeceğini umarak...
OĞLUM DIŞARI ÇIKMAK İÇİN SABIRSIZLANIYOR
23 haftalık hamileyim. Oğlum dışarı çıkmak için sabırsızlanıyor. Hareketleri çok net. Babası hareketlerini hissettiğinde oğlunun canı yanıyor zannediyor...
KENDİMİ ÇOK İYİ HAZIRLAMIŞTIM AMA...
Merhabalar. Benim de bir hikayem var ve sizinle paylaşmak istedim. Bundan 3 ay önce gebe kalmıştım ama boş gebelikti. Kendimi çok iyi hazırlamıştım anne olmaya ama olmadı.
HOŞGELDİN CANIM KIZIM
12 Ağustos 2009'da hayatımız bir daha asla eskisi gibi olmayacak şekilde değişti, çünkü kızımızın aramıza katılacağı haberini aldık o gün.
HER ŞEYİN EN GÜZELİ BEBEĞİMİZLE OLSUN
Evlendikten sonra eşimin ailesi ve benim ailem torun istekleriyle sürekli bizi sıkıştırıyorlardı. Biz ise daha hazır olmadığımızı söylüyorduk.
BAZEN PLANLARIN TUTMAMASI ÇOK GÜZEL OLUYORMUŞ...
Merhabalar, ben 23 yaşında üniversiteden yeni mezun olup evlenmiş bir bayanım. Evlenmeden önce tek düşündüğüm ilk olarak mesleğime başlayıp...
2 ÇİFT PEMBE ÇİZGİ
Herkese merhaba, Canım kocam evin içinde şarkılar söyleyip oynuyordu: “Bebiş gelecek, bebiş gelecek” diye... Ama ben hamile değildim ki, nereden de uyduruyordu bunu? Ama öyle neşeliydi ki halleri...
HASRETLE SENİ BEKLİYORUZ BEBEĞİM
Henüz 10 haftalık benim bebeğim. Aramıza katılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.
HERKES DİLEĞİNE KAVUŞUR UMARIM...
Merhaba... Eşim ve ben ilkokul arkadaşıydık. Uzun yıllar sonra yeniden karşılaştık ve evlenmeye karar verdik. 18 aydır evliyiz. Evliliğimizin ilk gününden beri bir bebek istedik.
TARİFİ MÜMKÜN DEĞİL!
29 Temmuz 2009’da aldığımız o müthiş haber ile adeta hayatımız değişti. Anne olacağım. Artık aile olacağız. Günler heyecanla birbirini kovalarken bebeğimiz de içimde gün be gün büyüyor. Şu an 27 haftalık hamileyim.
ANLATILMAZ YAŞANIR
Merhaba, 27 Ekim günü benim hayatımın yeni bir baslangıcı. O tarih itibariyle hayatımda birçok şey değişti. Hayata bakış açım, bağlılığım, duygularım, düşüncelerim ve birçok şey...
SÜRPRİZİ BEKLERKEN...
Şu anda tam 35 haftalık hamileyim.32 haftada ani bir rahatsiızlanmam sonucu başka bir doktora gittim. Kendi doktorum bana sürekli oğlun olacak diyordu. Biz de odamızı, eşyalarımızı hep ona göre aldık.
YAŞAMIMIZIN DAHA DA GÜZEL OLMASI DİLEĞİYLE, MERHABA BEBEĞİM!
Ben Elif isminde bir kız çocuğu annesiyim. Kızım 8 yaşına girecek. Yaklaşık 5 yıldır hamile kalamıyordum.
PRENSESİM, İYİ Kİ BENİM GÖNLÜMÜ BEKLEMEDİN...
Eşimle evleneli 2 yılı geride bırakmıştık. Annemin baskıları “Eee hadi artık ne bekliyorsun?
BENİM İKİNCİ CANIM
İkinci canım olacak bir hafta sonra. İnşallah, ikinci oğlum geliyor, canım geliyor. Çok heyecanlıyım. İlkini hiç anlamadım, çünkü çok küçüktüm; daha 16 yaşımdaydım.
İÇİMDE BİR ŞEY OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM...
Oğlum olacağını öğrendim ve ilk hareketini hissettim... Sanki birden içimde bir şey beni çimdikledi. Doktora söylediğimde; “Daha hissetmezsin” dedi.
OĞLUMA SESLENİŞ
Artık biliyorum ki yolun sonundayız. Az kaldı; belki saatler, belki de birkaç gün... Korkmuyor da değilim. İlk bebek olması nedeniyle tüm ailede olduğu kadar çevremizde de heyecanlı bekleyiş var.
BEBEĞİM SENİ BEKLİYORUZ...
Evet babanla ben büyük aşkın meyvesini sabırla bekliyoruz... Ben şu anda bebeğime 3 aylık hamileyim. Henüz cinsiyetini öğrenmedim. ...
HAYATA ÇOK DAHA POZİTİF BAKIYORUZ
4 ay sonra inşallah bebeğimize kavuşacağız. Şuna eminim ki, bir bebeğe hazır olmak diye bir şey yok.
YAŞADIĞIM MACERALARIN EN BÜYÜĞÜ
Güzel bir serüven yaşadığım; uzun yorucu bir bekleyiş... Zaman zaman sıkıntı, zaman zaman keyifli bir macera. Evet belki de hayatım boyunca yaşadığım maceraların en büyüğü.
İNSANIN KENDİNDEN DAHA FAZLA SEVEBİLECEĞİ VARLIK
Hamileydim ve çok heyecanlıydım... Her gece rüyalarımdaydı ve 27 Haziran 2000’de doğdu.
EVRENİN KADINA SUNDUĞU EN GÜZEL HEDİYE
Kizima 4 aylık hamileyken, eşimle hayatımızın ilk kırılma noktasını yaşıyorduk. İflas etmiş, her şeyimizi bir bir kaybeder haldeydik.
UMUTLA VE ÖZLEMLE SENİ BEKLİYORUZ
İnşallah ben de bebeğimi kucağıma alabilirim. Sanki hiç doğmayacakmış gibi geliyor bana çoğu zaman.Ona bir şey olmasından çok korkuyorum. Canım bebeğim, dünyamıza, evimize saglıkla gel.
DESELERDİ Kİ....
Biz kadınlar ne zaman bir bebek sohbeti yapsak, anne olanlar diğerlerine hep, bebeğin ne kadar güzel bir zevk ve mutluluk olduğunu, en kısa zamanda onların da yapmaları gerektiğini anlatırlar.
DÜNYANIN EN TATLI DUYGUSU
Bir öğleden sonra dayanamadım. Arkadaşlarım 10-15 gün geçsin dediler amaaaaa doğruca eczaneye gidip test aldım. İş yerime geldim ve yaptım.
İÇİNDE BİR CAN TAŞIMAK
Hayatın tam olarak anlamını içinde bir meleğin kıpırtılarını hissettiğinde fark edebiliyormuş insan...
GERÇEKTEN HAMİLE MİYİM?
Defalarca baktıktan sonra emin olabildiğim o çift çizgiyi gördüm. Şaşkınlık, sevinç ve daha bir çok duygu birbirine girmiş olarak yerime döndüm...
ZOR GÜNLER GERİDE KALDI
Tabi ki bir anne adayı olarak büyük üzüntü yaşadım ama eşim bana destek oldu ve hep moral verdi. Anti depresan kullandığım dönemler oldu ama kocam umudunu hiç kaybetmedi.
HİÇ BEBEĞİM OLMAYACAK MIYDI?
Hiç bebeğim olmayacak mıydı? Sonuçları olumsuz da olsa her ay içimde yeşerttiğim umutlarım ne olacaktı? Ya “Belki içimdesindir artık bebeğim” diye konuşmalarım? Ya duyduğum bebek kokuları? Ya rüyalarımdaki meleğim?
ÜÇÜNCÜ HAMİLELİĞİMDE KIZIMA KAVUŞTUM
Benim Alvin adında bir kızım var. Üçüncü hamileliğimde kızıma kavuştum. Çok zor dönemler atlattım. 37 haftalık dünyaya geldi, ilaçlarla bu kadar tutabildik açıkçası.
SONUNDA OĞLUM ARAMIZDAYDI
Heyecanlı bir bekleyiş sonunda oğlum aramızdaydı. O da bu kirli dünyaya gözlerini açmıştı. Ama tedirgindi sanki, bende çok farklı sayılmazdım. Hayatım tamamen değişmişti ve ne yapacağımı bilmiyordum şaşkındım.
İŞ HAYATIM BAŞLAMADAN BİTMEYE MAHKUMDU!
20 yaşındaki büyük oğlum Cihan’a; anneoluncaanladim.com’a yazacağım dediğimde, alaycı bir gülüşle; “Anne biraz geç anlamadın mı?” diye gırgır geçti.
İNANILMAZ SAŞIRDIM VE AĞLADIM...
Eşimle, 2003 yılında 6 yıllık bir bekleme süresi sonrası büyük bir aşkla evlendik. Ve bu aşk bir derece azalmadan devam ediyor, benim görüşüm bu tabii, ya da hislerim mi demeliyim...
EN GÜZEL HAMİLELİK HİKAYESİNE İLK HİKAYE BİZDEN...
2001 yazı, kız arkadaşım Selin’le birlikte kızkıza Eski Foça’da tatildeyiz. İlk sabah, aldık gazetelerimizi, deniz kenarında kahvaltı yapacağız.
BENİM HİKAYEM BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI
- ANNE-BABALARDAN ÇOCUKLARIYLA İLGİLİ HİKAYELER
- GÜNLÜK
- EN GÜZEL AŞK VE EVLİLİK HİKAYELERİ
- EN GÜZEL DOĞUM HİKAYELERİ
- EN GÜZEL HAMİLELİK HİKAYELERİ

Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.