Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi

 

BİR BABANIN OĞLUNA SESLENİŞİ
Şu an yanımdasın oğlum ve uyuyorsun. Seni ne kadar cok sevdiğimi buradan herkese duyurmak istedim. Annen ile ayrı olsam da benim tek yaşam kaynağım sensin.
OĞLUMA BİR ŞEY OLACAK DİYE ÇOK KORKTUM!
Ben 16 aylik erkek bebek annesiyim. Hamileliğim çok zor geçti, ilk 4 ay bulantı kusmalarla sonraki 2 ay yüksek ates enfeksiyonla geçti.
SENDEN ÖNCE…
İnsan uyuyan birisinin nefesini dinlemekten büyük bir haz alıp kendinden geçer mi? Geçer. Baba olunca insana çocuğunun nefesi cennette çalan bir senfoni gibi geliyormuş demek ki…
BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKÂYESİ...
Eşimdeki problem nedeniyle, tüp bebek tedavisiyle, aşkla tanıştık. Şanslıydık; kızımıza çabucak kavuştuk.
ANNELİK SABIRMIŞ...
Benim hikâyem 20 Nisan 2012'de başladı... Annelik sabırmış, bazen korkmakmış, heyecanmış...
CANIM KIZIM
Canım kızım seni çok ama çok seviyorum.
MASUMİYETE DUYULAN ÖZLEM; İYİ Kİ GELDİN ÖYKÜ!..
Öncelikle niye bu kadar tatlı ve sevimli olduğunuzu anladım. Bu kadar tatlı ve sevimli olmasanız kimse çilenize katlanmaz!
ÇINARIM, AKLIMIN BÜTÜNÜNÜ  İŞGAL EDEN EN TARİFSİZ DUYGUM
11.05.2011 19.30’da tanıştık seninle kuzum, o anı tarif edemeyeceğim edemem, çünkü kelimeler yetmez tarife.
CANIM OĞLUMA TEŞEKKÜRLER...
Bu yazıya oğluma teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çünkü bana göre anne olmak fedakarlık değil; fedakarlık karşılık beklemeden karşılığını almadan yapılandır.
KİRPİKLERİNDE HAYATA TUTUNDUĞUM ÇINAR’IMA...
Çınar’ım, içimin gülen yüzü, yaşanılası iklimim, yıllardan sonra zor yollardan bana gelişin çocukluğumdaki bayram sabahları gibiydi.
BENİM CANLARIM
Önce “Evlilik güzeldir” dediler. Sonra “Bebek gelecek daha da güzel olacak” dediler... Sanki masal anlatıyordu annem, kulağımda “Kızım mutlu olacaksın” cümlesi.
ANNESİYLE BABASININ BİRİCİK AŞKI
Canım oğlum, Bilal Aktuğ’um. 31 Mayıs 2010’da 18.20’de dünyaya gelmiş benim oğlum. “Gelmiş” diyorum çünkü ben narkozluydum, göremedim o muhteşem anı ve bebeğimi...
HAYATIMIN GÜLEN YÜZÜ İYİ Kİ VARSIN!
Annemle yaptığımız telefon konuşmalarında ısrarla torun istemlerinde geçiştiren cevaplar vermek, daha yapacak çok işimin olduğunu düşünmek beni geç anneler grubuna dahil etti.
GERÇEK HAYAT ANNE OLMAKMIŞ
Canım meleğim, biricik kızım Ayşe Seval doğduğundan beri hayatın gerçek anlamını anladım. Onu her geçen gün daha çok seviyorum.
MİNİK PAPATYAM BÜYÜYOR VE ÇOK TATLI KONUŞUYOR...
Bir varmış, bir yokmuşşş... Şey bi’tane Emen Pınar varmış... Şey güzelmiş... Emen Pınar çok mutluymuş...
BENİM DÜNYAMIN IŞIKLARI ONLAR
Merhabalar. Benim dünyalara değişemiyeceğim iki kızım bir oğlum, 3 evladım var. İlk doğumumda nasılsa diğer doğumlarımda da aynı heyecan ve mutluluğu yaşadım. Annelik bu olsa gerek...
BEN YİNE DE ŞANSLI BİR ANNEYİM
Selamlar... Benim bebeğim sma kas hastası. Bebeğimin 2 yaşına kadar yaşayacağını, tedavisi olmadığını söylediler. 2,5 aydır yoğun bakımda ve boğazı delindi.
PAMUĞUM BENİM
6 ay önce güneş gibi doğdun hayatımıza. 6 ay önce anne olmanın gizemli tılsımını hediye ettin bana. 6 ay önce ben “ben” oldum artık. Öncesi yokmuş...
BENİM KÜÇÜK ÖĞRETMENİM
Canım oğlum Mirhan’ım, seninle birlikte, sen doğana kadar ne kadar yapabiliyorum desem de aslında yapamadığımı öğrendim...
O BAKIŞLAR HİÇ DEĞİŞMEDİ...
Bir baba kızının doğum hikayesini paylaşıyor... İşte, duyarlı bir babanın, duyarlı hikayesi... Benim Hikayem sayfasına siz babaları da bekliyoruz...
HİÇBİR ŞEY TARİF ETMİYOR SENİ
Canım oğlum, seni kucağıma aldığım ilk günden beri “Her geçen gün bir öncekinden daha mı fazla seviyorum seni?” diye soruyorum kendime. “Nasıl bir şey bu diyorum, nasıl bir sevgi?"
HALA İLK DOĞDUĞU GÜNKÜ GİBİ...
Kerem Kaan şu anda 9 ay 2 haftalık ama bana hala ilk doğduğu gündeki gibi geliyor. O hayatıma girdiği yani daha karnımda olduğunu bildiğim andan bu yana hayat benim için daha bir güzel...
ANNE OLMA FİKRİNE PEK ALIŞAMADIM
Evleneli henüz 6 ay oldu ve 2 sene çocuk istemiyordum ama oldu. Başta anne olma fikrine pek alışamadım. Psikolojik olarak kendimi kötü hissettim, bunalıma girdim. Ama yapacak bir şey yok. Oldu artık...
ANNELİK, EN PAHA BİÇİLMEZ HEDİYE
Gülce’m, kızım bu hayatta aldığım en doğru karar. Bazen kara bulutlar doğsa da gökyüzünde, Gülce’m güneş gibi açarak yok ediyor bütün bulutları.
SEN BÜYÜDÜKÇE SEVGİM DE BÜYÜYOR
Hayatımın en zor zamanlarını sana hamileyken geçirdim güzel kızım, ama senin bana tutunuşun beni hayata daha çok bağladı.
HER ŞEY ONLARLA GÜZEL
Kerem’den sonra ikinci bir bebeğe daha tam hazır olmadan ansızın hayatıma sürpriz bır şeilde gelen sürpriz kızım Ceren’e alışamam diye korkmuştum...
CANIM OĞLUMUZ MERT
Canım oğlumuz Mert, iyi ki varsın! Evimizin neşesi, bizim yaşam kaynağımızsın. Seninle koskoca bir 5 yıl geçti. İnşallah daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde beraber oluruz.
TEK ÇABAM ONU EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK
O hayatıma girdiği yani daha karnımda olduğunu bildiğim andan bu yana, hayat benim için daha bir güzel daha bir anlamlı.
YAŞAM MELEĞİM
25.09.2008 Persembe günü, saat 10.45'de bebeğimize kavuştuk. Çok güzel bir kız ya da bize öyle geliyor. Herkesin evladı kendine güzel görünür. Allah herkese böyle güzel evlat nasip etsin...
HER ŞEYE DEĞER
Eşim ve ben 2003 yılında tanıştık, 2007 yılında evlendik. Çok mutluyduk ama bir eksiğimiz vardı; o da kızımız Duru...
BİR GÜLÜŞÜ YETER
Ben de kalbimin sahibiyle 5 yıl birliktelikten sonra mutlu yuvamı kurdum. Birbirimizi o kadar çok seviyorduk ki, bir eksiğimiz yuvamızı dolduracak ikimize ait olacak minik bir misafirdi.
BÜYÜMENİ GÖRMEK DE GÜZEL...
Anne olmak... İşte bunun tarifi yok; kelimelerle anlatılmaz bir duygu.
MUTLU VE ŞANSLIYIM
Ben 2 çocuk sahibi bir anneyim. İki oğlum var. Biri 6 yaşında, biri 4 aylık. Çok mutlu ve şanslı biriyim.
İNSAN GERÇEKTEN  “ANNE OLUNCA ANLIYOR” HER ŞEYİ...
Bebeğimi ilk görüşüm, dokunuşum, kokusu, tenindeki yumuşaklık, en önemlisi benden bir parça olması... Kızımı kollarıma ilk aldığım an her şeye bedeldi.
İYİ Kİ DOĞDUN ZEYTİN GÖZLÜM
Ben Furkan adında bir erkek evlat annesiyim... Oğlum 3 yaşına girecek... Zaman ne çabuk da geçiyor seninle yavru kuşum, zeytin gözlüm...
BENİM MİNİKİM, CAN OĞLUM AHMET AKBUDAK
Şu an 6 aylık canım oğlum. Karnımdayken ultrasyona girdiğimizde demiştim “Babası, sana benziyor bu” diye. Dediğim gibi de oldu.
YORUCU AMA, EN ZEVKLİ MESLEKMİŞ...
Hep bir iş kadını olmak istedim...Takım elbiseler giymek, yeni projeler üretmek ve ürettiklerimin insanlar tarafindan izlenilmesi...
BENİM MİNİK KUŞUM BERK EREN
Oğlum şu an 4 aylık. Karnımdayken gelmesini sabırsızlıkla bekledik, aklımda hep şu sorular vardı: “Acaba nasıl bir yüzü, vücudu var, kime benzeyecek vs...”
ANNELİK, İŞTE EN GÜZEL DUYGU BU!
Ben bir yaşına 4 gün sonra girecek olan dünyalar şirini Şevval’in annesiyim. O ailemize girdiğinden beri her şey o kadar değişti ki...
O BENİM DÜNYAM...
Çocugumun olacağı haberini aldığım gün başladı her şey. Ben bir anne adayıydım artık ve her zamankinden daha dikkatli olmalıydım...
ANNE OLMAK ÇOK GÜZEL!
Hayat çok güzel, yasamak çok güzel... Hele hele anne olmak en güzeli.
ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
Benim oğluşum 2 ay önce bize katıldı. İyi ki de bizim evladımız olmuş... Çok mutlu olsam da, bir o kadar şaşkınım. Hala adapte olamadım.
CANIM OĞLUŞUMUZ KEREM, İYİ Kİ VARSIN!
Yaşantımıza renk katalı 17 ay oldu... Artık bebeklik günlerini geride bıraktık. Şu an yerinde bile oturamayan, uyuduğu saatler dışında hep ayakta olup durmadan gezinen bır oğlum var.
ÜÇ ÇOCUK MU? DELİSİN SEN!
İlk hamilelikler sevinçle duyurulur arkadaşlara, ailelere ve sevenlere... Karşınızdakiler de paylaşır sevincinizi. Sonra ikinci bir bebek beklediğinizi öğrenirsiniz ama ilki henüz çok küçüktür...
ANNE OLUNCA BUNLARI ANLADIM
Benim hamileliğimin ilk ayları iyiydi; son aylarda midem yandı ama yine de güzeldi... Allah herkese tattırsın!
BEN ANNE OLMASAYDIM EĞER...
Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim. Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım. .
HAYAT OĞLUMLA DAHA GÜZEL
O benim ve babasının meleği. Oğlum Ali şu an 16 aylık. Ona sahip olabilmek için uzun süre beklememiz gerekti ve bayağı badireler atlattık.
EVİMİZİN BEREKETİSİN
Güzel kizım Gözde, senin için “Normal doğumla dünyaya gelecek” dediler ama olmadı... Sezaryenle dünyaya geldin. Olsun! Senin için her şeye değer bir tanem...
NE MUTLU!
Oğlumun ailemize katılmasıyla birlikte babasıyla hayatımız çok değişti. Büyük bir sabırsızlıkla onun geleceği günü bekledik ve o an geldi!
MELEĞİMDEN UZAKTA İLK GÜNÜM
Bu sabah gözyaşları içinde 3 aylık olan kızımı anneme bırakıp işe başladım. Minik prensesim, dün gece bir şeyler hissetmiş gibi çok huzursuz uyudu.
HERKES BU DUYGUYU TATSIN
Ben de geçen yıl hiç görmediğim canım oğlumu umutla ve özlemle bekliyordum... Daha dogrusu bekliyorduk... Çok şükür oğlum sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi ve 30 Eylül’de,
SEN DE DENE!
Ben bir anneyim ve her anne gibi bebeğim için her şeyin en güzelini, en iyisini isterim. Büyüklerin tabiri ile gençliğimde yaşayamadığım güzel şeyleri oğlumun, yavrumun yaşamasını istiyorum.
MUTLU VE ŞANSLIYIM
Ben 2 çocuk sahibi bir anneyim. İki oğlum var. Biri 6 yaşında, biri 4 aylık. Çok mutlu ve şanslı biriyim.
HAYATIMIZIN ANLAMI KIZIM
İlk zamanlar Melis’le günlerin, saatlerin, nasıl geçtiğini anlamıyorduk. Çok güzel bir kız ya da bize öyle geliyor. Herkesin evladı kendine güzel görünür.
NAZAR DEĞMESİN
Biz çok iyi, güvenilir, mutlu bir aileyiz, umarım mutluluğumuza nazar değmez. Oğlumuzu iyi yetiştirme adına elimizden geleni yapıyoruz.
ONSUZ HAYAT BOMBOŞ
Anne olunca neyi anladım biliyor musunuz: anneciğimi. Canım annem, güzel annem. Annemle ve anneliğimle gurur duyuyorum. Oğlumu çok ama çok seviyorum, meğer onsuz ne boş bir hayatım varmış benim.
ÇOCUĞUMUZLA YARATTIĞIMIZ GÜZELLİK ÜLKESİ
İyilikle söylenen her söz çocuğumuzla yarattığımız güzellik ülkesine bir kapı oluyor bize. Güçlü oluyorsun, öyle ki bir gülümsemesi uğruna yapacaklarının sınırı olmuyor artık.
CANIMIN İÇİ EVİMİZİN NEŞESİ
O küçük masum yüzün hep gülsün. Seni çok seviyoruz yaşam kaynağım! Umarım bahtın hep açık olur. Hayat seni hep güldürsün bitanem. Baran’ım canımın içi! Seni hep sevecek olan ailen...
ANNEMİ DAHA İYİ ANLIYORUM
Anne olunca ben neyi anladim biliyor musunuz: Annemi. Annemle ve anneliğimle gurur duyuyorum. Oğlum seni çok seviyorum.
AİLEM BENİM YAŞAM GÜCÜM
Oğullarım ve eşim benim yaşam gücüm. İyi ki varlar... İlk oğlumdan sonra başka olursa sevemem gibi gelirdi ama ikinci oğlum da olunca iyi ki olmuş diyorum.
GEVEZE AMA ÇOK SEVİMLİ
Geçenlerde yine bir telefon çaldı. Bizimki fırladı. Bir duysanız, bizimkinin havucu çok sevdiğinden tutun, atkı takmaktan hiç hoşlaşmamasına varana kadar her şey konuşuldu.
YÜRÜMEYİ YENİDEN ÖĞRENİYORUM
Anne olunca canın ne kadar yanarsa yansın, kahkahalarla “Yok bir şey anneciğim, hoppala yaptım” diyorsun. Anne olunca sorumlulukların artmasının yanında...
İŞE GİDİNCE KIZIMI ÇOK ÖZLÜYORUM
Kızım olunca hiç çalışmak bile istemedim ama malesef onun geleceği için çalışmak zorundayım. İşe başlayalı 1 hafta oldu ama içim acıyor... Anne olunca o kadar çok şeyi anladım ki...
OĞLUM ŞU ANDA ÇOK SAĞLIKLI
“Tamam bebeğiniz sağlıklı” lafını duymak için beklerken ellerim tutmuyor, ayaklarım sızlıyordu.
HİSSETTİĞİM DUYGULARIN BİR BENZERİ YOK!
Bir bebek sahibi olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde yazmaya koyuldum... Anne adaylarıyla, annelerle ve hali hazırda bebek sahibi olmayı düşleyenlerle hislerimi paylaşmak istedim.
RÜYA MI GERÇEK Mİ?
Çağla adında güzel mi güze, akıllı mı akıllı, zeki mi zeki bir kız varmış. Çağla çok mutlu bir çocukmuş, çünkü sağlıklı bir çocukmuş, anne ve babası varmış...
BENİM HİKAYEM BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI
- ANNE-BABALARDAN ÇOCUKLARIYLA İLGİLİ HİKAYELER
- GÜNLÜK
- EN GÜZEL AŞK VE EVLİLİK HİKAYELERİ
- EN GÜZEL DOĞUM HİKAYELERİ
- EN GÜZEL HAMİLELİK HİKAYELERİ

Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.