Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi

 

"ERKEKLER İÇİN HAMİLELİK REHBERİ"
Hamilelik deyince akla hep anne adayı ve bebek gelir değil mi? Bebeğin varlığını öğrendiği an yaşam tarzı ve duyguları değişenin bir tek anne olduğunu düşünürüz.
KOZADAN ÇIKMAK
Aşık olduğu adamla evlendiğinde toz pembe hayaller kuruyordu oysa ki. Çocukları olacaktı ve mutlu bir yuvaları... Halbuki hayatın kendi planları vardı, biraz acımasız biraz zorlayıcı. Kim bilebilirdi ki engelli bir çocuğun bu mutlu çiftin sınavı olacağını...
SAYGI
Elinizdeki kitap Türkiye toplumunun toplum olarak yaşayabilmesi için gerekli olan temel bir ihtiyacına, 'saygı' ihtiyacına odaklanıyor.
SAYILARIN GİZEMİ (ANADOLU NÜMEROLOJİSİ REHBERİ)
Ruh ve Madde Yayınları’ndan yepyeni bir kitap daha!
BABADAN KIZINA: "benim ATATÜRK kitabım"
Toktamış Ateş’in kızına anlatımıyla kaleme aldığı “Benim Atatürk Kitabım” tekrar çocuklarla buluşuyor...
TÜRK BEYİN TAKIMI'NDAN "YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SUDOKU KİTABI"
Türk Beyin Takımı, şimdi de sudokuyu keşfetmek isteyenlerin yanı sıra çocukları zeka oyunlarıyla tanıştırmak için detaylı ve kolay bir anlatıma sahip olan Yeni Başlayanlar İçin Sudoku kitabını çıkardı!
KADIN TAMİRCİSİ
Kadın Tamircisi, seks ve iktidar penceresinden bakarak, erkek egemen toplum hayatı ve siyasetiyle alay ediyor. Burnumuzun dibindeki gerçekliği kıvrak bir mizahla apaçık ortaya sererek ezber bozuyor!
ÇOCUK EĞİTİMİNDE OYUN DİLİ
Çocuklar öğrenirken deneyimlemeye ihtiyaç duyarlar. Oyun ise deneyimlemenin ta kendisidir. Nur Eda Kasap kitabında yeni çağın ‘hızlı’ çocukları için en uygun ‘oyun dili’nin şifrelerini veriyor...
TESLA - ELEKTRİĞİN TANRISI
İcatların metaya dönüştüğü bir dönemde "bedava elektrik" için uğraştı. Para hırsına kapılmadı, tüm birikimini bilime harcadı. Kapitalizmin çarkına çomak sokmaktı bu. FBI takibine alındı, tarihten silindi ve bir otel odasında beş parasız ölüme mahkûm edildi…
TESLA ZAMANIN ÖTESİNDEKİ DEHA
Adı Edison veya Marconi kadar bilinmese de Nikola Tesla gelmiş geçmiş en büyük mucitlerden biri, hatta birincisi kabul ediliyor…
"TOZA YAZILAN" ÖYKÜLER
Sıradan görünen insanların arasında gezinen öyküler; çoğu kez hayatının rolünü başkalarına kaptırmış, rolüne iyi hazırlanamamış ya da rol çalmayı başaramamış karakterlerin ekseninde nefes alıyor.
ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARI ANLAMAK
Kitabın temel hedef kitlesini; üstün yetenekli çocuğa sahip olan anne-babalar, öğretmenler, üniversite öğrencileri, akademisyenler ile bu alana ilişkin karar alıcı durumunda olan politika yapıcıları oluşturmaktadır.
ÇOCUKLUK BİTMESİN
Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz bu kitabında erken ergenlik başta olmak üzere siz anne babaların en çok merak ettiği konularla ilgili 100 soruyu en güncel bilimsel referanslarla tek tek cevapladı.
EKOLOJİK TEMİZLİĞİN KİTABI
Doğada ve günlük yaşamda ekolojik kirliliğe savaş açan ve “EkoPolis” adı ile ünlenen yazar Erkan Şamcı, hem doğayı korumaya hem de sağlıklı yaşamaya ilişkin önerilerini bu eserinde topladı.
YAŞAMIN GÜCÜ ENZİMLER; HER YİYECEK BESİN DEĞİLDİR
Sağlıklı bir yaşam, bedenimizdeki en önemli görevi üstlenen enzimleri anlamaktan geçer. Vücudumuzdaki enzimlerin mucizeleri bu kitapta...
ANNE BENİ KEŞFET
Çocuğunuzun doğumundan 6 yaşına kadar sizi neler bekliyor?
VAR OLAN ANNENİN YOKLUĞU
Okuyan Us Psikiyatri/Psikoloji serisinden; ihtiyacı olandan daha az annelik görmüş yetişkinler ve ebeveynler için bir ilham kaynağı olacak...
SOKAK KEDİSİ BOB
Sokaklarda yaşayan James Bowen yaralı bir sarman bulduğunda hayatının ne denli değişeceğini bilmiyordu.
BOŞVER GİTSİN
Boşver Gitsin! Yıllar boyu bu adamın eserlerini okudum, ta ki her bir sözcük bir parçam olana kadar.
İLAÇSIZ YAŞAM
Fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan bağışıklık sistemi uzmanı Dr. Ümit Aktaş'a göre hastalanmamak mümkün.
AŞKSEVDASÜVEYDA ANADİLDE AŞK DEFTERİ
Edebiyatımıza "hayat" taşımaya inat eden tarihçi yazar İsmail Keskin, Hediye- Evdoksia romanından sonra, bizlere şimdi de 'Aşk Sevda Süveyda - Anadilde Aşk Defteri'ni hediye ediyor.
RUHİ MÜCERRET
Dublörün Dilemması ve Korkma Ben Varım'ın yazarı Murat Menteş'ten doludizgin bir roman daha!
ASPERGER SENDROMU
Nöropsikiyatrik bir bozukluk olan Asperger Sendromu (AS), doğrudan toplumsal ilişkilerde ve iletişimde bozukluklarla karakterize olan hastalıkların başında gelir.
ANNENİN LEZZET KİTABI
Annenin Lezzet Kitabı, reklamlarla pompalanan ve çocukların sağlığını bozan yiyecekleri reddederken, pratik öneri ve sağlıklı yemek reçeteleriyle tüm annelerin işini kolaylaştırıyor.
ABUR CUBURA EN GÜZEL ALTERNATİFLER
Kimse kendini kandırmasın. Çocuk isteyecek! Reklâmlarda, vitrinlerde gördüğü o zararlı yiyeceklerin tamamını isteyecek.
HYPNOBİRTHİNG - MONGAN YÖNTEMİ
Daha kolay, daha rahat, güvenli bir doğuma doğal bir yaklaşım. Doğumunuz kolay, rahat, sakin, doğal, ağrısız, keyifli bir anı olsun size ve bebeğinize hiç unutulmayacak bir hediye...
FİLOZOF BEBEK
Son yıllarda bebeklerin ve çocukların düşüncelerini anlama yolunda, bilim, büyük ilerlemeler kaydetti.
AKRA’DA BULUNAN ELYAZMASI
Yayınlandığı günden itibaren kültleşen eserleriyle milyonların gönlünde taht kurmuş dünya yazarı Paulo Coelho, Akra’da Bulunan Elyazması’yla yılın en iddialı satırlarına imza atıyor!
KAHIRAMANLAR
Benal Büyükgebiz'in kaleme aldığı Kahıramanlar, kadın olmaya dair öykülerin bir araya geldiği, farklı ve etkileyici bir eser.
BU ÇAĞDA ÇOCUK YETİŞTİRMEK
Ahmet Maraşlı, pırıl pırıl bir nesile ulaşmak için, çocuğu etkileyip yönlendirmede çok sayıda uygulanmış veya uygulanabilir, sonuç alıcı yolları kısa tahlil ve örneklerle ortaya koyuyor.
"ÖFKE NÖBETİ" SİZE YOL GÖSTERECEK
Mikado Çocuk tarafından yayınlanan "Öfke Nöbeti" kitabı anne ve babalar için bir rehber niteliğinde.
CAN DOSTUM
Ayrıcalıklı, zengin bir felçliyle, banliyöde büyümüş genç göçmenin akıl almaz buluşmasının gerçek hikâyesinin anlatıldığı bu kitap aynı zamanda, aynı adlı filme de esin kaynağı oldu.
 ADIM ADIM BÜYÜTEN KİTAP
Mikado Yayınları ve Feriha Şenkaya Dildar liderliğinde PSI Aile tarafından hazırlanan "Adım Adım" gelişim serisi, 4 yaşa kadar eğitim verebilecek yeni kitapçıklar hazırlıyor.
ÇOCUK KANSERİ
Çocuk kanserlerinin her geçen gün yaygınlaştığı son yıllarda Çocuk Kanseri kitabı ailelere rehber olacak.
VÜCUDUNUZ HAYIR DİYORSA
İnsanın sağlıklıyken çok da farkında olmadığı yaşamsal önemdeki fizyolojik ve psikolojik süreçlerine ciddi bir darbe vurur.
DENEMEDİĞİM YOL KALMADI
Çocuğunuz yapma dediğiniz şeyi gözünüzün içine baka baka yapıyor mu? Yemeğini yemiyor ve yemeğiyle oynuyor mu? Alışverişe çıktığınızda “İsterim işte” diye tutturuyor mu? Yalan söylüyor mu?
SU VE SABUN
Pegasus Yayınları'ndan çıkan "Su ve Sabun" kitabı, virüs, bakteri, parazit ve hastalıklar için eksiksiz bir rehber niteliğinde.
GENÇLERİ ANLAMAK
Haluk Yavuzer, bu kitabında günümüz gençlerini gelişim ve kültürel özelliklerini dikkate alarak tanıtmayı amaçlıyor.
CAN BOĞAZDAN ÇIKAR
Kan grubunuza göre beslenmenin önemi... Beslenme şeklimiz bizi hasta ediyor.
ETKİLİ ANNE BABA EĞİTİMİ
Etkili Anne-Baba Eğitimi (EAE) uzmanlar tarafından alanında en iyi çalışma olarak kabul ediliyor.
İKİNCİ DOĞUM
İkinci Doğum "Çocukluk Şartlanmalarından Arınma" çalısmalarında Batı ve Doğu yaklaşımlarının sentezini kullanır.
ZOR BİR AİLEDE BÜYÜMEK
Her birimiz küçükken anne babalarımızın içimize ektiği zihinsel ve duygusal tohumlarla büyüyoruz.
CİNSEL EĞİTİM & ÇOCUKLUKTAN ERGENLİĞE
Çoğumuz büyüme serüvenimiz içinde filmlerdeki öpüşme sahnelerinde anne babalarımızın ve aile büyüklerinin boğaz temizleme seslerine, “Cık cık, ayıp” sözlerine tanık olduk.
BEBEK BAKIM SORUNLARINA MUCİZE ÇÖZÜMLER
Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen bir bebek büyütmek... Kulağa erişilmesi güç bir hayal gibi geliyor değil mi?
KANSERE ÇÖZÜM VAR!
“Kansere çözüm var” bir yanda sağlıklı insanların ve özellikle çocukların kanserden korunmaları için güçlü bir zırh-rehber, diğer yanda bir kanser hastasının tüm ihtiyaçlarına yanıt veren bir yol arkadaşı.
AFETLERE KARŞI YENİ ÇÖZÜM: AFET OKULU
“Afet Okulu” adlı kitap, yalnızca İstanbul için değil adeta Türkiye’nin afetlerle mücadelesinde bir umut anlamına geliyor.
BAŞARININ 7 SPİRÜTÜEL YASASI
Chopra’nın tüm dünyada 3 milyondan fazla satan ve adeta başucu kitabı olan “Başarının 7 Spirütüel Yasası” kitabına Yaşamın 7 Spirütüel Yasası da denebilir.
KALBİME KOY BAŞINI DOKTOR!
Doktorluk saygındı, itibarlıydı, gurur kaynağıydı, sevgimize mazhar olmuş bir meslekti. Hâlâ öyle mi? Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta “Öyle değil” diyor.
İSİMLERİN GİZEMİ
Enteresan bir biçimde isimlerimizin kişiliğimize ve yaşam şekillerimize etkisi bulunur.
EMZİRME SANATI
Hamilelikten memeden kesmeye kadar emzirmeye dair her şey tek kitapta!
RÜZGÂRIN HİKÂYESİ
Metin Atamer, rüzgâr enerjisi alanında Türkiye'nin en önemli isimlerinden biridir. Oğlu'nun isteğiyle, tutkuyla bağlı olduğu ülkesini, temiz ve yenilenebilir enerji üreten bir ülke haline getirmeye karar verdi.
SEVGİ Mİ BAĞIMLILIK MI?
Schaeffer, bu kitabına çoğumuzun bağımlı sevgi duygusunu yaşayıp da gerçek sevgi yaşadığımız yanılsamasına nasıl düştüğümüzü gözler önüne seriyor.
REGGİO EMİLİA YÖNTEMİYLE HARİKA ÇOCUK YETİŞTİRMEK
"Eğitimin her çocuğun hakkı" olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması...
ÇOCUKLARLA EL ELE EBEVEYNLİK
Elinizdeki kitap tam bir başucu kitabıdır. Çocuğunuz hangi yaşta olursa olsun içinde işinize yarayacak muhakkak bir öneri, bir minik ipucu ya da kocaman bir kolaylıkla karşılaşırsınız.
NOETİK AKIL VE KORTEKS İRADE
Binlerce yıl önce, Büyük İskender’in hocası olan Aristo, Büyük İskender’e sadece “dünyayı fethetmenin yolunu” göstermemişti. Ona “Noos”dan bahsetmiş ve Noetik Akıl bilgisini vermişti.
7’DEN 70’E TAŞ DEVRİ DİYETİ
“Dünyada hiçbir gerçek saklı kalmaz. Üstü ne kadar örtülürse örtülsün, halkın kolayca ulaşabileceği, ucuz ve basit tedavilerin kimi zaman servet harcanan pahalı ve karmaşık tedavilerden etkili olabildiği gerçeği gibi…”
DOĞADAKİ SON ÇOCUK
“Çocuk ve doğa hareketi şu temel fikirden güç alıyor: Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür ve çocukların sağlığı ile yeryüzünün sağlığı birbirine sıkı sıkıya bağlıdır.”
MARİA MONTESSORİ YÖNTEMİYLE ÇOCUK EĞİTİMİ SANATI
Yetişkinler için sıradan olan bulaşık yıkama, sebze doğrama gibi günlük olaylar küçük çocukların gözünde yapılabilecek önemli görevler arasındadır.
ESTETİK CERRAHİ VE KÜLKEDİSİ MASALI
Estetik cerrahi kadınların talepleri ve beklentileri sayesinde değişiyor ve gelişiyor. Estetik Çağı olarak adlandırabileceğimiz bu dönem, kadın tarihi için bir milattır.
KADINLIK MI, ANNELİK Mİ?
Annelik, kadın olmanın bittiği nokta mıdır? Eğer günümüzün “ideal anne”sinden söz ediyorsak, evet… Beklentiler öylesine ağır ki kadının anneliği “hak etmek” için ekonomik özgürlüğüyle birlikte...
KENDİNE BAKMA KİTABI
Bugün yaşanan hayatın içinde kendini nereye koyacağını bulamayanlara ve “kendi”ne gelmek isteyenlere, modern dünyada kendini arama ve kurtarma kılavuzu: Kendine Bakma Kitabı...
DİLLERİ OLSAYDI...
anneoluncaanladim.com‘un yazarlarından Prof. Dr. Benal Büyükgebiz'in son kitabı “Dilleri Olsaydı-İştahsız Çocuklar Neden Yemiyor?” 47 Numara Yayıncılık’tan çıktı!
ÇOCUK RUH SAĞLIĞI
“Bu kitapta çocuğun normal gelişiminden başlayarak, ergenlik dönemine kadar olan büyüme yolculuğundaki biyolojik ve psikolojik açıdan gelişimsel yapı taşlarının irdelenmesi..."
İŞ VE AİLE YAŞAMINI UZLAŞTIRMA POLİTİKALARI
Kadının öncelikli sorumluluğunu ev ve aile, erkeğin öncelikli sorumluluğunu ise ev dışındaki emek piyasası olarak gören geleneksel toplumsal cinsiyet rolleri kadınları ya işgücü piyasasından tamamen dışlamakta...
BİR İKİ ÜÇ TIP
“Bu kitap modern tıbbın bir eleştirisidir. Ama amacım bağcı dövmek değil, üzüm yemektir. Otuz senelik hekimim..."
PEMBE PANJURU SÖK!
Gizem, Didem, Hande ve Mine bedeller ödeyen, kariyer derken çocuğu erteleyen, çocuk derken evliliğini ezip geçen kadınlar.
ANNELİK DUYGUSU
Anne olmak hayatı her bakımdan değiştirir. Bu kitap da, bir grup kadının anneliğe giden yolculuklarını nasıl anlamlandırdığını ele alıyor.
KORUYUCU PSİKOLOJİ
Bugün çok sayıda aile çocuklarıyla sorun yaşıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karışıyor. Ne yapmalıyız? Doğru bir anne babalık nasıl olmalı?
ZEHİRLENEN ÇOCUKLUK
İçinde yaşadığımız modern dünya, bir yandan hayatlarımızı hiç olmadığı kadar renklendirip kolaylaştırırken diğer yandan inanılmaz derecede hızlanan temposuyla bizi strese sokuyor.
BAĞLANMA, EVLİLİK VE AİLE PSİKOLOJİSİ
Bu kitap, genel olarak bağlanma’ya, yani anne-babaya, çocuğa, işe-mesleğe, dine-tanrıya, politik inançlara ve kardeşler, arkadaşlar, akrabalar ya da öğretmenler gibi yakın kişilere bağlanmaya...
ÇOCUĞUN CİNSEL EĞİTİMİ VE TACİZDEN KORUNMA REHBERİ
Son derece anlaşılır bir dille kaleme alınmış bu eğitici kitap, ebeveynler, öğretmenler ve bir çocuğun hayatında yer alan herkes için...
MERHABA BEBEK
anneoluncaanladim.com‘un yazarlarından Uzman Psikolog Sinem Olcay Kademoğlu'nun “Merhaba Bebek” kitabı Remzi Kitabevi'nden çıktı!
HAYATINI SEÇEN KADIN, NERMİN ABADAN UNAT
Nermin Abadan Unat, hem yaşamıyla hem de akademik kariyeriyle önemli bir isim. Henüz 14 yaşında Türkçe bilmediği halde okumak için Türkiye'ye gelmeyi kafasına koymuş ve bunu başarmış.
42 DERİN DÜŞÜNCE
Mutlu olmak istemdışı bir durumdur; üzerine fazlaca düşmek ona ulaşmayı daha da zorlaştırır. Ya da John Stuart Mill’in dediği gibi: “Kendinize mutlu olup olmadığınızı sorarsanız, mutluluğunuz sona erer.”
BEBEKLER GİBİ UYUMAK
Uyku, bilim insanları için bir sır olmaya devam etse de aslında biyolojik ve kişisel yapının birleşmesiyle ortaya çıkan muhteşem bir karışımdır.
YAKINDA ÜÇ KİŞİ OLACAĞIZ
Çocuk sahibi olmak her defasında anne ve babada eşsiz duygular yaratan bir mucizedir.
AMAZONLAR VE ANAERKİNİN ÇIĞLIĞI
Amazonlar denince insanların zihninde genelde aynı şey canlanır: Kadın savaşçılar... Peki, Amazonlar gerçekte kimdir ve bu kadın savaşçıların tarihteki önemi nedir?
99 SAYFADA TÜP BEBEĞİ BEKLERKEN!
“99 Sayfada Tüp Bebeği Beklerken” adlı kitap da Klinik Psikolog Gonca Şensözen ile her anne ve baba adayının yaşadığı sorunlar ve tekrarlanan süreçte maddi ve manevi kayıplar konusu masaya yatırıldı.
ÇOCUKLAR İÇİN CİNSEL BİLGİLER (4-6 Yaş)
4-6 yaş çocuklar için hazırlanan bu kitapta cinsellik çocuklara hiçbir önyargı ya da tabuya yer verilmeksizin anlatılıyor.
ÇOCUKLAR İÇİN CİNSEL BİLGİLER (7-9 YAŞ)
7-9 yaş grupları için hazırlanan kitapta cinsellik çocuklara hiçbir önyargı ya da tabuya yer verilmeksizin anlatılıyor.
ÇACUKLAR İÇİN CİNSEL BİLGİLER (10-13 YAŞ)
Üç kitaptan oluşan bu dizi cinselliğe bilimsel ve nesnel açılardan yaklaşarak, konuyu çeşitli boyutlarıyla geniş bir biçimde ele almak için hazırlanmış.
SAĞLIKLI BEBEK YETİŞTİRME REHBERİ
Bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız, bebek bekliyorsanız veya küçük bir bebeğiniz varsa bu rehber kitabı okumalısınız. 21. yüzyılda çocuk yetiştirmek üzerine yazılmış en sahici, en çevreci, en faydalı kitap…
OĞLUM ARTIK ERGEN
Sitemizin yazarlarından Çocuk Sağlığı ve Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz'in yeni kitabı "Oğlum Artık Ergen", erkek çocuklarında ergenlikle ilgili merak edilen her şeyi içinde barındırıyor.
KIZIM ARTIK ERGEN
Sitemizin yazarlarından Çocuk Sağlığı ve Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Atilla Büyükgebiz'in yeni kitabı "Kızım Artık Ergen", kız çocuklarında ergenlikle ilgili merak edilen her şeyi içinde barındırıyor.
ANNECİĞİM, ZEKAM SENİN ELİNDE, LÜTFEN BENİ DOĞRU BESLE!
Bambaşka bir yaşamın başlangıcı: PKU hastalığı, yiyemeden büyüyen çocuklar ve bu konudaki hayati sorunlar. Eğitim, anlayış, tanıtım… …
HEDEF BAŞARI-SINAV STRESİYLE BAŞA ÇIKMA
Sağlıklı olmamız, mutlu olmamız, başarılı olmamız, iyi bir evlilik yapmamız, çocuklarımızın olması bizler için seçtikleri en temel hedeflerdir.
ARKADAŞIM PİYANO
Ümit Sürekli size sesleniyor: “İsteyen herkes piyano çalabilir. Siz ve çocuğunuz için piyano çalmak hayal değil.”
CEP TEHLİKESİ
Prof. Dr. Selim Şeker’in “merakla beklenen” yeni kitabı çıktı. Cep Tehlikesi, cep telefonu, 3G, baz ve elektrikli cihazların insana, özellikle çocuklara ve çevreye verdiği onarılması güç zararları ele alıyor.
YENİ ÇAĞIN ÇOCUKLARI
Yeni bir çağdayız; geleneksel yöntemlerle çocuk yetiştirmek artık tek başına yeterli değil. Zamane çocukları, yani “yeni çağın çocukları” çok farklı. Onlarla iletişim kurmak çok daha zor.
GEÇİŞ ÖYKÜLERİ
“(…) Çağımız, sanatın eskimiş bir bilinçteki tanımının da geride kaldığı bir devreyi başlatıyor. Gurdjieff’in objektif sanat tanımı, yeni dönemi hakkıyla betimliyor.
HAFTA HAFTA HAMİLELİK YOGASI VE MEDİTASYON
Rahat bir hamilelik, kolay bir doğum ve sonrasında kısa sürede eski formunuza dönmek için hamilelik yogasını keşfedin.
MODERN BEBEK BAKIMI
Kitap, doğumdan başlayarak birinci yaş günü yaşanana kadar geçen sürede anne ve babaların aklına gelebilecek tüm soruları yanıtlıyor.
ŞİŞMANSANIZ SEBEBİ VAR
Yasemin Soysal’ın “Şişmansanız Sebebi Var” adlı kitabı; kilo vermenin tek çözüm yolunun yediklerimizi kısıtlamakta değil, değişmesi gereken ana temanın “siz” olduğunu neşeli ve kolay bir dille anlatıyor.
AKIL ÇİZGİLERİ
“100 Karede 100 İnsanlık Hali” alt başlığını taşıyan bu yeni kitap, Yazgan’ın kendi elinden çıkan karikatürlere eşlik eden aforizmalarından oluşuyor.
BEBEK BAKIM SORUNLARINA MUCİZE ÇÖZÜMLER
Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen, kendi başına sıkılmadan oyun oynayabilen, ne zaman ne istediğini anlayabildiğiniz bir bebek büyütmek...
YEME VE UYKU BOZUKLUKLARI
Yemek ve uyku; çocukların gelişiminde önemli iki unsur. Öyle ki, bir süre sonra anne babalığın değeri, çocuğuna ne kadar yemek yedirebildiğin ve onun sağlıklı bir uyku almasını sağlayıp sağlayamadığınla ölçülüyor.
BEBEK RUH SAĞLIĞI REHBERİ
Tüm canlılar içinde anne babaya bağımlılığı en uzun süren insanın bebeklik dönemi (0-4 yaş) için “hayatın en gizemli dönemi” demek yanlış olmaz.
HEMEN HER ŞEYİN ÇOK KISA BİR TARİHİ
Hiç gözlerinizi kapatıp sonsuzluğun ne kadar büyük olduğunu hayal etmeye çalıştığınız oldu mu? Peki ya evren var olmadan önce neyin var olduğunu merak ettiğiniz... Ya evrende ışık hızında yol almanın veya bir...
ANNEEE ACIKTIM
Çocuğunuza yemek yedirmekte zorlanıyor musunuz? Yemek saatleri sizin evinizde işkence gibi mi geçiyor? Bunlar geçmişte kaldı. Yemek artık bir sorun olmaktan çıkacak.
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PSİKOLOJİ
İstatistiklere göre, her dört kişiden birinde ruhsal bir rahatsızlık bulunmaktaymış. Üç arkadaşınızı gözlemleyin. Onlarda bir bozukluk yoksa…
AİLE GEÇMİŞİNİZİ İYİLEŞTİRMEK
Bazı ailelerde insanların para kazanma potansiyellerinin neden sınırda olduğunu, neden mutlu evlilikler yapmakta zorlandıklarını hiç merak ettiniz mi?
SEZARYEN, MASUM DEĞİL…
ABD de dahil “gelişmiş ülkelerde” bile sezaryen sırasında ölen annelerin sayısının doğal doğumda ölen annelerden 4 kat fazla olduğunu biliyor musunuz?
KADIN
Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir. Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir.
ERKEK
Dünya erkek enerjisi ve onun hakimiyeti yüzünden çıkan çatışmalardan, kavgalardan savaşlardan çok acı çekmiştir. Dengeye ihtiyaç vardır.
ÇOCUK
Çocuk anne-babalar tarafından çirkin şekillerde koşullandırılıyor. Anne-baba koşullandırması dünyadaki en büyük köleliktir. Bu tamamıyla ortadan kaldırılmalıdır.
99 SAYFADA BEBEK BESLENMESİ
Anne sütünün bebek için önemi nedir? Doğru emzirme tekniği nasıl olmalıdır? Anne sütü nasıl arttırılır?
ÇOCUK YETİŞTİRME REHBERİ
Tarihi bir dönüm noktasındayız. Birçok farklı toplum içerisinde iki yüzyıldan uzun bir süredir aile yaşamının temellerini oluşturan değerler bir çözülme ve dönüşme sürecine giriyor.
TÜM HASTALIKLARIN ZİHİNSEL NEDENLERİ
Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da kendi düşünce kalıplarımızla yaratırız. Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar.
ÇOCUĞUN DUYGUSAL SORUNLARI
Normal Duygusal Sorunlar Yeni Doğmuş Bebek Çocuğunuza Kim Bakıyor? Memeden Kesme...
DÖVME BENİ
Bugünlerde herkes çocukların birbirlerine uyguladığı şiddetten bahsediyor, aynı okulda, aynı sınıfta okuyan öğrencilerin birbirine uyguladığı bıçaklı, sopalı şiddetin sonuçlarını tartışıyor.
"YIKANMAK İSTEMEYEN ÇOCUKLAR" OLALIM
"Bütün kuşbeyinli uyruklarını yıkanmış paklanmış olarak" görsün diye nazırları, gözcüleri, teşrifatçıları Almanya'nın dört yanına haber saldığında, Kaiser'in buyruklarına göre düzenlenmiş uydurma bir hayatı yasamaktansa...
MAYA TAKVİMİ VE BİLİNCİN DÖNÜŞÜMÜ
Carl J. Calleman'ın hem tarihi ve bilimsel araştırmaya dayanan hem de ilahi bir ilhamla yazılmış görünen bu kitabı derinlemesine ve felsefi olarak inceleyip yorumlamakta...
YAĞMUR ÇOCUKLAR / OTİZM NEDİR?
Otistik bir çocuk dünyayı keşfetmek için çabalamaz, araştırma yapmaz, neredeyse hiçbir zaman incelemez. Öğrenme onu korkutur ve bu da otizmini kırmasına bir engeldir.
HARİKA ÇOCUK NASIL YETİŞTİRİLİR?
Eğitimin amacı sadece çocuğa bilgi aktarmak değil, her çocuğun tabiatında zaten var olan keşfetme ve öğrenme isteğini uyandırmaktır.
ÇOCUĞUMA NASIL CİNSEL EĞİTİM VEREBİLİRİM?
Çocuklarını yetiştirirken anne ve babaların çoğunlukla görmezden geldiği cinsel eğitim, kitle iletişim araçlarıyla oldukça kolay ulaşılabilen bilgi genellikle çocuklarımızın düzeyinde değildir.
BİR İLİŞKİ 50 GÜNDE NASIL KURTULUR?
Roman tadında bir anlatı… Ebru Tuay Üzümcü, “Bir İlişki 50 Günde Nasıl Kurtulur?”da, neredeyse bitmiş bir ilişkinin bir evlilik danışmanının yardımıyla onarılış öyküsünü anlatıyor
MEHMETÇİK TAKTI ADINI: “EFSUNLU KEMAL”
Atatürk'ün doğumundan ölümüne kadar onunla birlikte yaşayacak ve tarihe onun gözleriyle bakacaksınız.
EĞLENCELİ BESLENME KİTABI
Beslenme konusunda ne biliyorsunuz? Ne kadarımız doğru besleniyoruz? Ne kadarımız çocuklarımıza doğru ve dengeli beslenmeyi öğretebiliyoruz? Hedef doymak değil; doğru, yeterli ve sağlıklı beslenmektir!
POZİTİF GÜCÜN BÜYÜSÜ
Louise L. Hay elinizdeki bu kitapla düşüncelerinizi, inançlarınızı ve duygularınızı pozitif yönde derinleştirerek içinizdeki duygularınızın çevrenize coşkuyla akmasına yardımcı olacaktır.
HAMİLELİK, DOĞUM VE BEBEK BAKIM KİTABI
Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı, uzun yıllar boyunca yüzlerce anne adayına hamileliği, doğumu ve bebek bakımını öğreten Ayşe Öner'in bilgi birikimlerinin bir sonucu.
İLKÖĞRETİM DERSLERİNDE YARATICI DRAMA UYGULAMALARI
Yaratıcı drama süreci, bir lider, drama eğitmeni eşliğinde ve yapılacak çalışmanın amacına, grubun yapısına göre önceden belirlenmiş bir mekânda gerçekleştirilir.
ANNE YEMEKTE NE VAR?
Sağlıklı çocuklar bile zaman zaman bazı yiyecekleri yemek istemezler. Bu davranış çocuğun normal büyüme sürecinin ve kimlik gelişiminin bir parçasıdır. Geçicidir.
İSTEDİĞİMİZ HER ŞEYE SAHİP OLMALI MIYIZ?
The Secret adlı eserin yazılmasından sonra herkes Çekim Yasası’ndan bahsetmeye başladı. Herkes piyangodan büyük ikramiye kazanmak ya da yeni pop ikonu olmak için Çekim Yasası’nı kullanamaz; ama...
YAŞASIN KADIN YÖNETİCİLER!
Kitap, başlangıçta kadınları erkeklerin gerisinde gören “eril” bir yöneticinin, “Dişil Yönetişim”e neden ve nasıl döndüğünü gerekçeleriyle anlatıyor.
BABA VE ÇOCUK
Babalar ve baba adayları bu kitapta “nasıl iyi bir baba olunacağı” konusunda uygulanabilir öneriler bulacaklar.
ÇOCUK RUH SAĞLIĞI
Psikiyatrist Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu’nun “Çocuk Ruh Sağlığı” kitabı anne ve babaların başucu kitabı olmaya devam ediyor.
ÇOCUKLARLA DOĞRU İLETİŞİM
Çocuklarla Doğru İletişim, çocuğuyla arkadaş olma arzusunda olan anne ve babaları geç kalmış olmaktan korumaya çalışıyor.
"PROFESYONEL BİR BABA'DAN ANNELERE"
Çocuklarımızı çok sevdiğimiz bir gerçek. Ancak sevmenin yeterli olmadığını, onları sağlık ve güven içerisinde büyütmenin "eğitimli ve bilgili olmaktan geçtiğini de hepimiz bilmek durumundayız."
ÇOCUĞUMUZ VE BİZ
Bu kitapta, çocuk yetiştirme sırasında yetişkinlerin en çok bilgiye gereksinim duydukları on iki konu ele alınmıştır. Konular, ailelerle yapılan ihtiyaç belirleme çalışmaları sonucunda belirlenmiştir.
ÇOCUKLARIMIZI BÜYÜTÜRKEN NEREDE YANLIŞ YAPIYORUZ?
Nerede yanlış yapıyoruz? Günümüzün en önemli sorularında birisi budur: ' Çocuklarımızı Yetiştirirken Nerede Yanlış Yapıyoruz?'
BEBEKLİKTEN ERİŞKİNLİĞE
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu bebeklikten erişkinliğe yaşamı olumsuz etkileyen bulguların adı… Dikkatini toplayamamak, aşırı hareketlilik ve tepkisellik…
ELİF'İN YEMEK NOTLARI
Benim küçük cadım, Daha 10 aylıkken konuşup, yürüyordu. İnanılmaz becerikliydi. 3 yaşındayken abisinin ayakkabılarını bağlar, yine aynı yaşlarda "anne sen beni önce yıka...
YAŞAMIN SİHİRLİ YILLARI
Hemen her toplumda anne baba ve eğitimcilerin çocuk için istedikleri, onun bedensel, duygusal ve zihinsel yönden sağlıklı bir biçimde büyümesi, topluma yararlı bağımsız bir yetişkin olması...
KÖPRÜDEN GEÇERKEN
Ergenlik dönemi, en basit tanımıyla çocukluktan ergenliğe geçiş dönemidir. Bu dönemde kazanılan fiziksel, cinsel ve psikolojik özellikler ileride nasıl bir erişkin olunacağını belirler.
FREUD'A NE YAPTIK DA ÇOCUKLARIMIZ BÖYLE OLDU?
20. yüzyıl çocuk haklarının ilanına tanık oldu; çocukluğun tanımı değişti. Üstelik Mayıs 1968'de "yasaklamanın yasaklanma" anlayışı da ortaya çıkmıştı.
ANNE FAKTÖRÜ
Hiç kimse kişiliğinizi anneniz kadar etkilememiştir. Anneniz, dünya görüşünüzü, ilişkilerinizi, evliliğinizi, mesleğinizi, kısaca yaşamınızı biçimlendirmiştir. Yetişkin bir kişi olduğunuzda...
GERÇEKTEN BENİ DUYUYOR MUSUN?
Acı deneyimlere yol açan pek çok sorunun kökeninde, insanların birbirini gerçekten duymaması, duyamaması yatmaktadır.
BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI
- KÜÇÜKLERE ETKİNLİK
- BÜYÜKLERE ETKİNLİK
- KÜÇÜKLERE KİTAP
- BÜYÜKLERE KİTAP

Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.