Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

SEKSİ OLMAK YA DA OLMAMAK!

SEKSİ OLMAK YA DA OLMAMAK!

Ne güzellik salonlarında geçirdiğiniz uzun saatler, ne çuvallarla para döktüğünüz gardırobunuz ve ne de yaptığınız diyetler sizi seksi yapmaya yetmiyor. Bilim adamları; erkeklerin kadınları çekici bulma sebeplerinin, kadınların bazen es geçtiği küçük ayrıntılardan ibaret olduğunu söylüyor.


Son 60 sene içinde çekicilik üzerine yapılan hemen her araştırma şairler, ressamlar ve yazarların son 6 bin yılda yazdıklarıyla aynı sonuca ulaşıyor: Bir kadının görünümü, vücudu ve bunlarla yapabilecekleri, bir erkek için zekası ve bilgisiyle yapabileceklerinden çok daha ilginç!

İşte bilim adamlarının araştırmaları çerçevesinde bir erkeğe neden ve nasıl çekici geldiğimiz. 21'nci yüzyıl erkeğinin bir kadında ilk gördüğünde aradığı şeyler, büyük büyük büyük büyükbabalarıyla aynı. Fark ise, uzun dönemli ilişkide aradıkları özelliklerde ortaya çıkıyor. Unutmayın ki, aşağıda belirteceğimiz özellikler, bir erkeğin, bir kadını tanımadan ya da az tanıdığında ona doğru çekilmesine sebep olan özelliklerdir.

AĞIZ
Kadınlar, dudakları ağzın içinde değil de dışında olan tek memeli! Zoologlar, dudakların kadının genital organlarının aynası olacak şekilde sonradan geliştiğine inanıyorlar. Çünkü vücudun bu her iki parçası da aynı büyüklük ve kalınlıkta ve seks anında her ikisi de genişleyip kanla doluyor. Bu "genital eko" denen olay, erkeğe verilen ilk sinyallerden.

BURUN
Küçük bir burun, çocuksuluğu çağrıştırırken, erkekte koruma içgüdülerini uyandırır. Çizgi film yaratıcıları, kahramanlarını bu yüzden hep kocaman gözlü ve küçük burunlu çizerler.

SAÇ
Sarışın kadınların, esmer kadınlara göre östrojen hormonlarının daha yüksek olduğu tespit edilmiş. Bu, erkek gözünde sarışınların daha verimli olarak kodlanmasına sebep oluyor. İngiltere'de yapılan bir araştırmada, erkeklerin yüzde 74'ü uzun saçlı kadınları tercih ettiğini söylerken, sadece yüzde 12'si kısa saçlı kadınlar için oy kullanmış.

VÜCUT
Seksapelite listesinin başındaki özellik, atletik bir vücut. Aslına bakarsanız, antropolojik olarak güçlü, fit bir vücut; erkeğe sağlıklı çocuklar taşıyabilecek ve gerekirse tehlikeden koruyabilecek bir dişi imajı veriyor. Birçok erkek, dolgun vücutlu ya da kilolu bir kadını, zayıf bir kadına tercih etmelerinin esas sebebinin, vücuttaki daha fazla yağın daha iyi emzirme demek olduğunu bilmiyor. Ve ne de kadınlar, dünyanın en seksi kadınlarından biri olan Marilyn Monroe'nun 44 beden olduğunu ve tombul ayaklara sahip olduğunun farkındalar…

BACAKLAR
Uzun bacaklar neden daha seksidir? Çünkü, bir kadının bacakları uzadıkça bu iki bacağın birleştiği kısım göze daha çok görünür olur. Eğer bir kadının cinsel organı kollarının altında olsaydı, kimse bacaklarına ikinci bir bakış bile atılmazdı! Bir kız çocuğunda, bebekken bacak boyu kısayken, ergenlik çağında kandaki hormonlar sebebiyle bacaklar uzamaya başlar. Bu erkek cinsine, çocuk taşıyabileceği mesajını vermektedir. Barbie bebeklerin de, güzellik yarışmalarındaki finalistIerin de bacakları uzundur. Genç kızların kısa etekler giyerek bacak boyunu uzun gösterme çabalarının altında da, verdiği rahatsızlıklara rağmen kadınların topuklu ayakkabılardan vazgeçmemesi de hep bu nedenledir.

GÖĞÜSLER
Bir kadının göğüsleri, yağdan oluşur. İnsanoğlu dört ayak üzerinde yürüdüğü zamanlarda göğüsleri bugünkü kadar önemli değildi, çünkü erkek cinsi dişisini arkadan görüntüsüyle seçiyordu. İnsanoğlu, iki ayak üzerine geçtikten sonra göğüsler karşıdan gelen erkeğin ilgisini çekmek için büyüdü.
Kutu

KULAK MEMELERİ
Kadınlar regl periodlarının 14 ve 18'inci günleri arasında, yani tam da yumurtlama döneminde daha yüksek topuklu ayakkabılar ve daha çarpıcı elbiseler giyerler. Ayrıca düz bir karın, yuvarlak kalçalar, düzgün ve kavisli bir sırt, uzun bir boyun yine erkeklerin kadınlarda seksi bulduğu özellikler. Ayrıca, binlerce yıldır kulak memesi erotik simge olarak kabul ediliyor. Şu anda Afrika'da, Kenya kabilelerinde hala kulak memelerini uzatmak için ağırlıklar takılıyor. Modern kadınsa aynı etkiyi yaratmak için uzun küpe kullanıyor.

CİNSELLİK & İLİŞKİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.