Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

EFSANE FİL: “BAHADIR”

EFSANE FİL: “BAHADIR”

İzmir'in efsane fili Pak Bahadır'ın ismini alan ödüllü çocuk kitabı raflardaki yerini aldı. "Bahadır" fiziksel farklılıkların kişilere özel birer işaret olduğunu anlatarak çocuklara özgüven kazandırmayı amaçlıyor.


Flaman yazar Geert De Kockere tarafından yazılan ve Carll Cneut tarafından resimlenen "Bahadır", fiziksel farklılıkların kişilere özel birer işaret olduğunu anlatan ve çocuklara özgüven kazandırmayı amaçlayan bir kitap.

İlk olarak De Eenhoorn (Belçika) tarafından "Willy" adıyla 1999’da yayımlanan kitap, Türkçe’ye çevrilirken İzmir Hayvanat Bahçesi’nin efsane fili Pak Bahadır'ın anısına "Bahadır" adını aldı.
2000 yılında Belçika'da Book Peacock ödülü kazanan kitap 5 yaş ve üzerine hitap ediyor.

HEM O MUTLU, HEM ÇEVRESİ
"Bahadır, belki de sorun olabilecek özelliklerini (ki bunların toplamı "Bahadır" ediyor) öyle iyi kullanıyor ki, hem kendisi mutlu oluyor hem etrafındakileri mutlu ediyor.

Bahadır’ın formülü basit aslında. Bahadır neyse o. Tek yaptığı, elindekileri en iyi şekilde değerlendirmek. Bu bir yetinme değil, yanlış anlaşılmasın. Bahadır yetinmiyor, doğrudan yaşıyor. Ya olduğu gibi görünüyor ya da göründüğü gibi oluyor. Karşılığını da gani gani alıyor."

Yazan: Geert De Kockere
Resimleyen: Carll Cneut
Yaş grubu: 5 +
Yayınevi: Sarıgaga Yayınları

 


 


 

 

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.