Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

Op. Dr. Hüseyin Mutlu'dan babalar için bir başucu kitabı...
"ERKEKLER İÇİN HAMİLELİK REHBERİ"

"ERKEKLER İÇİN HAMİLELİK REHBERİ"

Hamilelik deyince akla hep anne adayı ve bebek gelir değil mi? Bebeğin varlığını öğrendiği an yaşam tarzı ve duyguları değişenin bir tek anne olduğunu düşünürüz.


Peki, babanın bebek haberini aldıktan sonra yaşadığı duygusal değişim ya da yaşamsal farklılıkları hiç düşündünüz mü? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Mutlu, bu noktaya dikkat çekerek baba adaylarının ve onların çevresindeki herkesin farkındalığını artıracak bir kitaba imza attı: Erkekler İçin Hamilelik Rehberi… Bugüne değin zihinlerde oluşan anne-baba algısını kıran bu müthiş kitap ile, düşünülen baba algısının ne kadar farklı olduğunu görecek ve çok şaşıracaksınız.

Babalar hep arka planda kalıyor
Baba olmayı planlayan, baba olmaya hazırlanan veya babaların annenin yaşadığı hamilelik sürecinde duygularını ve yaşadığı değişikliği anlayabilmek isteyen her bireyin mutlaka okuması gereken kitabın yazarının hem jinekolog hem de baba olması kitaba ayrı bir farklılık katıyor. Op. Dr. Hüseyin Mutlu, kitabı yazma fikrinin nasıl oluştuğunu şu sözlerle anlatıyor:

"Çocuk sahibi olma kararıyla birlikte, çiftler arasındaki ilişki bambaşka bir yön alır. Günümüzde anne kadar, dokuz aylık hamilelik periyodunda pek kimse farkında olmasa da erkekler de değişim geçiriyor. Eşlerinin değişen hormonal, bedensel ve duygusal değişimleriyle birlikte erkeklerde de aşırı sabır ve hoşgörü mekanizması gelişiyor. Günümüzün babaları da en az anne kadar bebekleri ile ilgili endişeleniyor ve onları merak ediyor. Anne adaylarının her şeyi sorgulanırken, hatırı bile sorulmayan hep babalardır."

Babaların 40 haftalık süreçteki yalnızlığını fark eden Op.Dr. Mutlu'nun kaleme aldığı, Akis Kitap tarafından yayınlanan "Erkekler İçin Hamilelik Rehberi" daha iyi bir baba olmak isteyen erkekler için bir başucu rehberi olmayı hedefliyor. Kitap, sadece baba adaylarına değil onları anlamak isteyen tüm aile bireylerine de ışık tutacak.

Yazar Hakkında:
Dr. Hüseyin Mutlu 1965'te Razgrad'da doğdu. Tıp öğrenimini 1983-1989 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde dönem birincisi olarak tamamladı. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda yaptı (1989-1994). Çalışmalarına halen özel bir hastanede devam etmektedir. Hamilelik takibi, kısırlık ve laparoskopi ile histeroskopik cerrahi yoğunluk verdiği alanlardır. Dr. Hüseyin Mutlu evli ve Maya Su, Mira adında iki kız çocuk babasıdır.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Dr. Hüseyin Mutlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

0 532 321 87 40, mutludr@gmail.com
http://www.drhuseyinmutlu.com
https://www.facebook.com/DoktorHuseyinMutlu
https://twitter.com/drhuseyinmutlu
https://www.instagram.com/mutludr/
https://www.youtube.com/user/youmutlu

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.