Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

DUYGULARIN HAKİMİ AY

DUYGULARIN HAKİMİ AY

Çocukların ay dedesi, romantiklerin gece güneşi, masalların vazgeçilmez, duyguların hakimi…Neler neler söylenir Ay’a dair… Tüm gezegenler gibi Ay da hayatımızı etkileyerek; derin hisleri, önsezi, içgüdü ve tepkilerimizi yönetir.


Ünlü şair Pablo Neruda, yıllardır aşık olduğu kadınla yalnız kaldığında kağıda bir şey çizmektedir... Bu öyle bir şeydir ki, kafasını kaldırmadan, konuşmadan defalarca üzerinden geçer resmin.  Neruda’nın çizdiği şey yalnızca bir Ay resmidir… Ay, Neruda gibi bizim de ikili ilişkilerimizi ve duygusal bağlarımızı önemli derecede etkiler. İkili ilişkiler, ev hayatı ve duygusal bağlarla ilgili her şey onun etkisi altındadır. Ay dişiliği ve annelik içgüdülerini simgeler ve hayatınızda yer tutan önemli kadınları etkilemektedir.

Güneş ve Ay, gece ve gündüz gibi zıttır. Geçmiş ve geçmişle ilgili birçok şey Ay’ın,  geleceğiniz ve geleceğe dair olaylar Güneş’in etki alanındadır. Ay duygusal hayatınızı ve gelişiminizi baştan aşağıya etkiler. Duygularınıza dair bazı detayları keşfetmeniz diğer gezegenlerin Ay’la olan ilişkisiyle ortaya çıkar.

SAĞLIK VE AY İLİŞKİSİ
Ay sağlıkla ilgili birçok konuda sinyaller verir. Dişiliğin simgesi olduğu için kadınlarda sağlıkla ilgili konularda göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Özellikle etkilediği organlar ise; mide ve göğüstür.

AY’ IN BURÇ TRANSİTLERİ
Zodyak çevresindeki turunu 28 günde tamamlayan Ay, her burçta ortalama 2-3 gün kadar kalır ve bu sürede bulunduğu burcun özelliklerini kendi özellikleri ile birlikte yeryüzüne yansıtır. Yıldız haritanızda yeni ayın düştüğü yerler, yeni başlangıçlar için uygun alanları temsil eder. Dolunay’ın düştüğü yerler ise sonuçları temsil eder.

Ay, Yengeç burcunun yöneticisidir. Boğa’da yükselir. Oğlak’ta ise düşük konumdadır. Ayın olumlu yönleri hassasiyet, anlayış, kuvvetli hafıza, sabır, sezgiler, evcimenlik ve aileye düşkünlüktür. Olumsuz etkiler ise duygusal rahatsızlıklar, güvenilmezlik, geçmişe bağımlılık ve zihinsel kusurlar olarak sıralanabilir.

Ay-Koç burcu transiti: Ay, Koç burcundayken bu burcun en önemli özelliklerinden biri olan “cesaret” artar. Bu dönem yeni başlangıçlar için çok uygundur. Ameliyat, diş çektirme, pansuman vb. gibi kesme ile ilgili tıbbı işler daha kolay olur.

Ay-Boğa burcu transiti: Boğa’nın kararlılığı Ay ile daha da pekişerek kalıcı ve sağlam olması istenen işler ve oluşumlar için müthiş bir süreçtir. Evlilik yapmak, ticaretle uğraşmak iyi netice verir.

Ay-İkizler burcu transiti: İletişimin ve zekanın parlak zamanı karşınızda… Bilimsel konularla ilgilenmek, konferans vermek, konuşmak, okumak, pazarlama işi yapmak iyi netice verir.

Ay-Yengeç burcu transiti: Evcimen Yengeç burcu ve Ay ortaklığı ev kurmak, evlenmek, çocuklarla ilgilenmek için uygun bir dönem hazırlar. Seyahat edilir, mektup, haberleşme gibi konularda kolaylık getirir.

Ay-Aslan burcu transiti: Sanatsal etkinliklere girişmek, ihtiyaçların ve dileklerin gerçekleştirilmesi için uygun bir dönemdir. Tabiatla bir arada olmak rahatlık verir.

Ay-Başak burcu transiti: İnce detayları bu dönemde dert etmeyin! Başak’ın o ince eleyip sık dokuyan gücü bu dönemde yüzünüze gülecek kadar yoğun hissedilir. Hesap işleri ve bir kenara itip yüzüne bakmadığınız ayrıntılı işlerinize daha kolay adapte olacaksınız.

Ay-Terazi burcu transiti: Adalet zamanı!  Problemlere adil çareler bulmak, insanların dertlerine yardımcı olmak faydalıdır. Ortaklıkların bu zamanda kurulması da iyi netice verir. Ayrıca bu dönemde alışveriş yapabilir, müzikle ilgilenerek, eğlenmek için toplantılar tertipleyebilirsiniz.

Ay-Akrep burcu transiti: İçselleşmeye pek yatkın bir dönemdir. Kendi özeleştirinizi yapabilir, hem ruhen hem de bedenen temizliğinize zaman ayırabilirsiniz.

Ay-Yay burcu transiti: Seyahat ve Yay bir şey ifade ediyor mu? Yaylar’ın bavulu hep kapıdadır. Dolayısı ile uzun seyahatler ve bilgi, görgü arttırmaya yönelik faaliyetler bu dönemde iyi gelecektir.

Ay-Oğlak burcu transiti: Toprağın sesi sizi çağıracak! Toprak işleri ile meşgul olmağa, ev, dükkan gibi gayrimenkuller satın almağa müsait zamandır. Çocukların eğitimi ile ilgilenmek için de çok uygundur.

Ay-Kova burcu transiti: Özgürlük ve akıl zamanı! Seyahat edebilir, bilimle ve teknik konularla ilgilenerek buluşlar yapabilirsiniz. Elektronik aletlerle meşguliyet iyi netice verir.

Ay-Balık burcu transiti: Edebiyatla ilgilenmek, resim yapmak, şiir, hikaye, yazı yazmak için en elverişli zamandır. Ayrıca, deniz yolculukları yapabilir ve ticaretle ilgili çalışmalarınızda olumlu neticeler alabilirsiniz.
 
 

 

ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.