Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

KEDİNİZİN DE BİR BURCU VAR!

KEDİNİZİN DE BİR BURCU VAR!

Doğum tarihi olan her canlının bir doğum haritası ve dolayısı ile bir burcu vardır. Burçlar bizim hayatımızı kişiliğimizi ne denli etkiliyorsa, aynı şey yakın dostlarımız kediler için de geçerli... Kediniz oyuncu, obur, cana yakın ya da kıskanç mı? Bir düşünün… Bakalım kedinizin burcu ve özellikleri size nasıl bir yol gösterecek...


KOÇ KEDİSİ
Hareketliliği ile nam salmış bu neşeli kedi, tek bir sıçrayışta yüksek masaların üzerine çıkabilir. Güçlü ve yetenekli avcılar olan Koç kedileri, hem keskin bakışlara hem de sezgilere sahiptir. Eğer kedinizin belli bir gölgeye odaklandığını fark ederseniz, orada fare ya da böcek olma olasılığı çok yüksektir. Ödül ve ceza kavramlarını biraz dengesiz tutarsanız sizin için hiç iyi olmayacaktır. Çünkü minik kediniz kendini kocaman bir Koç gibi hisseder ve kuralları kendi koymak ister. Bağımsız bir yaradılışı vardır ve arkadaşlığından hoşlanılan bir kedidir. Yine de siz pençelerine dikkat edin!

BOĞA KEDİSİ
İşte, keyfin ve miskinliğin simgesi. Bırakın kediniz bütün gün güneşin altında yatıp keyif yapsın... O yatsın, siz onu okşayın sevin ister. İlgi göstermeseniz de o göstermeniz için elinden geleni yapar ve sabırla o anı bekler. İltifatlar onun için çok değerlidir ve tabii çok pahalı ve gösterişli bir tasma da çok hoşuna gidecektir. Miskin ve ilgi arzusu olması onu iyi avcı olmaktan geri bırakmaz. Kurnazlıkta da size ders verecek denli ustadır. Kendinizi ona istediği şeyi verirken ya da yaparken bulursanız şaşırmayın. Yalnız değilsiniz, tüm Boğa kedileri sahiplerini böyle parmaklarında oynatıyor

İKİZLER KEDİSİ
İlişki kurmak konusunda sorunu olmayan bu cana yakın kedicik size miyavlamadan da ne istediğini anlatmanın bir yolunu kolayca bulacaktır. Bu kedinin hareketlerini sürekli takip etmeniz gerekebilir, yoksa çok değerli eşyalarınız onun elinde oyuncak olacak ve zarar görecektir. Oyuncudur ve sirk hayvanlarını aratmayacak denli zekice hareketleri sizi kendisine hayran bırakır. Çocuklar için çok iyi bir oyun arkadaşı olabilir. Özellikle kendi kardeşleriyle birlikte olmak onu çok mutlu eder. 

 

YENGEÇ KEDİSİ
Hüzünlü hali ve tavrı sürekli ödüllendirmenize neden olacaktır. Tam bir ev kedisidir. Eğer oyuncu bir kedi istiyorsanız Ay’ı İkizler Burcu’nda olan bir Yengeç seçmelisiniz. Ruh hali genellikle değişkendir ve bir kedi için pek alışılmamış bir durum olsa da banyo yapmayı sever. Bir an ilgi odağıyken, bir bakarsınız ortadan kaybolmuş. Bazen ne yapacağı belli olmaz ama bir dakika sonra dünyanın en uyumlu ve uysal kedisi olur.

ASLAN KEDİSİ
Aslan nasıl ormanların kralı ise bu kedi de evde tek kraldır. Yaşadığı evi çok iyi korur, sevgi ve ilgi görmeye bayılır. Her şeyin iyisinden ister. Ucuz mamalar, hemen havası inen toplar ona göre değildir. Özel ve biricik olduğunu hissetmekten hoşlanır ve bu yüzden kendisinden önceki evcil hayvana ait olan bir oyuncağa asla dokunmaz. Gösterişe ve abartıya bayılır. Sahte bile olsa taşlı bir tasma onu çok mutlu edecektir. Bu kediye patronluk taslamaya çalışmayın, yoksa huysuzluk ve öfke nöbetleriyle başa çıkamayabilirsiniz. Evde birden fazla kedi varsa, ona ayrıcalıklı ve öncelikli davranmadığınız sürece mutsuz olur. 
 
BAŞAK KEDİSİ
Başağın titizlik ve temizlik dürtüsüne sahip bu kedi kirli bir yatağa ya da kuma asla tahammül edemez. Ona temiz bir ortamda bakmazsanızı tavsiye ederiz. Son derece sevgi dolu olan bu kedi hastalandığınızı hissedecek ve hatta ağrıyan ya da acıyan yerinize sokulmaya çalışacaktır. Güven duyduğu bir köşeye ihtiyacı olabilir, özellikle olaylar kontrolden çıkarsa... Bu nedenle ona evde özel bir yer ayırın.
 
TERAZİ KEDİSİ
Güzellik ve ilgi yeteli ipuçlarıdır. Güzel olduğunu bilmek ve çevresindekilerin de bunu fark ettiğinden emin olmak istediği için banyo yapmaktan, tüylerini taratmaktan, tırnaklarını kestirmekten çok hoşlanır. Sevgi ve ilginizin sürekli üzerinde olmasını ister. Ona ne kadar güzel olduğunu söylemeyi ihmal etmeyin, yoksa evde surat asarak dolaşacak, kapris yapacaktır. Tırnaklarının güzelliğini sergilemek için sürekli gerinir ve kadife yastıkları çok sever. Ona arkadaşlık edecek bir ev hayvanı daha bulmanız iyi olabilir, çünkü minik arkadaşınız evde yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz.
 
AKREP KEDİSİ
Size kızdığında, yatağınızı darmadağın edecek kadar ileri gidebilir. Hatta neye kızdığını bile anlayamayabilirsiniz. Eğer bekarsanız ve biriyle çıkmaya başladıysanız, onu eve davet etmeden önce tekrar düşünün! Kıskançlığını asla kontrol etmez. Eğer kedinizin her an kanepenin arkasından fırlayıp sizi tırmalayacağı endişesi taşıyorsanız, o muhtemelen bir Akrep burcudur ya da onu etkileyen gezegenlerden biri Akrep burcundadır. Dikkate alınmak ve unutulmamak gibi hassas noktaları vardır. Bu nedenle, özellikle evden çıkarken ona bir hoşça kal demelisiniz.

YAY KEDİSİ
Gezmekten çok hoşlanır ve özgürlüğüne düşkün olduklarından evde kalmaktan sıkılabilir. Bahçeli bir evde daha rahat eder. Yine de Koç burcu kedilerinden zor değildir. Çeşitlilik ve canlılık onun için vazgeçilmezdir. Hep neşeli, hep canlıdır ve size de bu neşeyi aktarmakta zorlanmaz.

OĞLAK KEDİSİ
Sürekli bir ciddi ifadesi vardır ve herşeyin en iyisini istediği için evin en konforlu yerlerini seçer. Oğlak burcunda doğan bir kedi yaşı ilerledikçe gençleşecektir. Boğazına düşkündür. Evden çıkarken önüne fazladan kuru mama koymayı unutmayın yoksa öfkelenebilir. Hem burçlar arasında en sadık olanıdır hem de iyi bir ev kedisidir. Yaşlanmaya başladığında ona arkadaşlık etmesi için eve bir yavru kedi getirmenizi memnunlukla karşılayacaktır. Çocuklarla çok iyi anlaşır.

KOVA KEDİSİ
Bir grup kedi toplanmış yalnız bir kediye bakıyorsa, bilin ki o bakılan kedi büyük ihtimal bir Kova kedisidir. Özgürlüğüne çok düşkündür ve tek başına kaliteli vakit geçirmeye ihtiyaç duyar. En önemli özelliği kimseye benzemeyen bir karakter yapısına sahip olmasıdır. Çevredeki diğer canlılarla çok iyi iletişim kurar. Muhtemelen ilgi çekici ve ilginç bir görüntüsü vardır. Bazen şaklabanlık yapsa da bildiğiniz diğer tüm kedilerden farklı bir duruşa sahiptir. Eğer çok çalışan biriyseniz ve bir kediniz olsun istiyorsanız, Kova burcunda doğan bir kedi sizin için idealdir.
 
BALIK KEDİSİ
Çok duygusal bir yapısı vardır ve sezgileri güçlüdür. Bu nedenle, siz daha sokağınıza bile girmemişken o sizin eve doğru yaklaştığınızı anlar. Uzun uzun uyumak tam bu kediye göredir. Uzun saatler akvaryum seyretmekten büyük zevk alır. Bu kediyi mutlu etmek için ona bir miktar kedi nanesi vermeniz ya da önüne gerçekmiş gibi yapıp oynayabileceği tüylü oyuncaklar koymanız yeterlidir. Gerçekmiş gibi görünen ve oynayabileceği her şeyi çok sever.

 

ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.