Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi

 

SİZ HALA DEĞİŞMEDİNİZ Mİ?
Kasım ayına damgasını vuran bir kaç gökyüzü olayı var yalnızca! Kişisel gezegenlerden Merkür, Venüs ve Mars bu ay içinde burç değiştirecekler. Böylece tempomuzla birlikte hayatın ritmi değişecek, daha direkt adımlar atacak, önemli kararlar alacağız.
KARIŞIK BİR AY!
Ekim ayına Yeniay'ın verdiği ivme ve Jüpiter'in olumlu etkileriyle başlıyoruz. Ancak, bu ay Uranüs - Plüto karesinin son esintilerini de taşıdığından, gerek kişisel hayatımızda gerekse de global olarak radikal değişimler, kitlesel olaylar ve krizli durumlara açık.
YILIN SON İKİ TUTULMASI!
Yaydığı enerji ve temposu ile nefes kesen bir aydayız. Gerçi Ağustos sonu geri gitmeye başlayan Merkür hızımızı bir ölçüde kesmeyi başardıysa da, gerek tutulmaların etkisi, gerekse de gezegen yığılımlarının açığa çıkardığı enerji çok yüksek.
İKİNCİ YARI ZORLAYICI!
Olaylı geçen Temmuz'un ardından, Ağustos da sakin bir ay değil ne yazık ki! Güçlü bir değişim ve yeni başlangıçlar dönemine giriyoruz.
 YAKIN İLİŞKİLERDE SICAKLIK ve DUYGUSAL TATMİN İHTİYACI!
Temmuz, ilişkiler bağlamında bizi oldukça etkileyecek bir Yeniay ile başlıyor. Bir ay boyunca yakın ilişkilerimizde özen, ilgi ile mutlu ve güvende hissetmek ihtiyacımız yüksek olacak. Bu ay Haziran'a oranla daha sakin ve az çalkantılı geçecek gibi gözüküyor.
KOŞULLARA AYAK UYDURMA ZAMANI!
Haziran, değişken koşullara teslim olduğumuz, ne zaman nereden ne çıkacağını pek kestiremediğimiz bir ay! Bunda ay boyunca sürekli karşımıza çıkan Değişken burçlardaki Büyük Karenin (Kozmik Kare) etkisi büyük.
BEKLEYİP GÖRECEĞİZ!
Mayıs ayına 5 gezegen birden geri gidişini sürdürürken giriyoruz. Merkür, Mars, Jüpiter, Satürn ve Plüto retro hareketteler. Dolayısıyla bu ay içe yönelen enerjilerin yoğunluğu ile, özel veya profesyonel hayatta derin sorgulamalar içindeyiz.
SAKİN BİR AY!
Geçtiğimiz aylarla karşılaştıracak olursak, Nisan ayının daha sakin geçeceğini söyleyebiliriz. Bunda sırasıyla Mars, Merkür ve Plüto'nun geri harekete başlamalarının da payı büyük elbette!
RADİKAL DEĞİŞİMLER ZAMANI!
Biri başında, diğeri sonunda olmak üzere iki tutulmayla bu ay bir hayli olaylı ve hareketli geçeceğe benziyor. Zaman zaman kendimizi halsiz, herhangi bir şey yapmaya mecalsiz hissetsek de, durum ve koşullar bizi zorunlu olarak harekete geçirecek.
İLİŞKİLERDE DÖNÜM NOKTASI
Şubat ayına gergin ve türbülans yaratan sert enerjilerle giriyoruz. Merkür Ocak sonunda direkt harekete geçti geçmesine ama Şubat ayına girmiş olmamıza karşın, halen Merküryen konularda rahat ilerlemediğimizi hissediyor olabiliriz.
"YENİ",  ZORLU ENERJİLERLE GELİYOR!
Ocak ayına toplumsal ve kişisel alanda önemli değişiklere yol açacak iki zorlu etki damgasını vuruyor. İlki Uranüs – Plüto, diğeri ise Satürn – Neptün karesi! Sinodik, yani kavuşumla start alan hareketlerine birlikte başlayan bu gezegenler, zamanla ileri geri hareketleri ve farklı hızları nedeniyle tam açı içine giriyor veya uzaklaşıyorlar.
İLETİŞİME DİKKAT!
Aralık ayına gerek özel hayatlarımızda gerekse de tüm Dünya’da pek çok karışıklığın yaşandığı bir süreçte girdik.
İÇSEL İHTİYAÇLARIMIZA YÖNELME!
Kasım genelde bir tür yalınlaşma, güçlenme ve içe dönme ayıdır. Bu yılki tema, iki önemli konudan oluşuyor. Bunlardan ilki ilişkilerle ilgili!
HAYAT DENGEYE ÇAĞIRIYOR!
Bireysel veya kolektif anlamda bir süredir çözüm bekleyen sorunlarımızla ilgili elle tutulur, nihai sonuçlar alabileceğimiz bir aya giriyoruz. 9 Ekim’de Merkür üç haftadır sürdürdüğü geri hareketini bitirerek, ilerlemeye başlıyor. Ancak gerçek anlamda gölge etkilerinin sona ermesi 4/5 gün sonra!
DENGEYİ BULMA ÇABALARIMIZ!
Eylül ayı her zaman üstü örtülü bir hüzün taşır içinde. Bitişler, başlangıçlar ve ekinoksla gelen sonbaharın sinyalleri bizi farklı bir duygusal boyuta taşır. Bu kez Eylül iki önemli tutulma ile birlikte gümbür gümbür değişimlerle geliyor.
HAYRIMIZA BİR AY!
Bu aya genel olarak baktığımızda iyicil etkilerin ön planda olduğunu görüyoruz. Venüs halen geri gidişini sürdürüyor, ancak Satürn artık direkt harekete geçeceğinden rahatça ilerleyebiliyoruz.
NE İYİ, NE KÖTÜ... NE ZOR, NE KOLAY!
Temmuz ayı Jüpiter ile Venüs’ün Aslan burcundaki kavuşumlarının muazzam ışıltısıyla başlıyor. Astrolojide “iyicil” (benefik) olarak kabul edilen bu iki gezegenin yaydığı olumlu ve iyimser hava çoktandır ihtiyacımız olan umudu getiriyor getirmesine ama, iş bu etkiyi yararımıza kullanabilmekte aslında!
YENİ BİR AY, YENİ BİR VAROLUŞ BİÇİMİ!
Bu ay Yay burcundaki Dolunay ile değişimler ve yeni bakış açıları getirerek başlıyor. Güneş İkizler’den Yengeç burcuna geçerken Yaz Soltisti (Yaz Gündönümü) gerçekleşiyor ve Kuzey Yarı Kürede ilkbaharı geride bırakarak yaz mevsimine giriyoruz.
GÜNDEM YÜKLÜ!
Mayıs ayı geçen ayın enerjisini taşıyan temalarla başladı. Hatırlanacağı üzere, Venüs 11 Nisan’da İkizler burcuna girmişti.
GEÇİŞ DÖNEMİNDE TAŞLAR YERİNDEN OYNUYOR!..
Nisan, beklenmedik olaylar, bitişler, bırakışlar ve teslimiyetin getireceği ödüllerle ilgili temaları içeren bir ay! Bunda 4 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması’nın büyük payı var hiç kuşkusuz.
ÖNEMLİ BİR EŞİKTEYİZ!
Yılın en zorlu ama aynı oranda en önemli aylarından birindeyiz. Bu ay bitişler başlangıçlar, yön değişiklikleri ile dolu!
ATILIMLARA AZ KALDI!
Şubat ayına Merkür geri hareketini sürdürürken giriyoruz. 21 Ocak’ta başlayan retrograde hareketi 11 Şubat’ta sona erecek, ama gölge etkilerini bir hafta kadar daha alıyor olacağız.
FIRSATLAR MI YOKSA ZORLUKLAR MI KAPIMIZDA?..
2015’e, Yay burcuna henüz girmiş olan Satürn enerjisiyle adım attık. Satürn, hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmayı, bu uğurda gereken sorumlulukları yerine getirmeyi, hayattaki seçimlerimizi, ektiğimizi biçmeyi (karma), somut, elle tutulur gerçekleri temsil eder.
YENİ'LENMEDİK Mİ HÂLÂ?!
Aralık ayı yoğun gökyüzü gündemiyle dengemizi bulmakta zorlanacağımız, ciddi bir dönüm noktası! Birçok astrolojik olay bu aya damgasını vuruyor.
İLİŞKİLER... HEP İLİŞKİLER!
Aylardır ilişkilerle ilgili konular gündemi meşgul edip duruyor. Ama bu kez gerçekten de bu konuda nihai kararlar almayı gerektirecek durumlarla karşılaşacak ya da kendimizi o güçte hissedeceğiz.
İHTİYATLA İLERLEMEMİZ GEREKEN BİR AY!
Bu ayın ilk iki haftası değişken enerjiler ve iniş çıkışlarla bizi adeta bir roller coaster’a binmiş kadar sersemleteceğe benziyor.
KENDİMİZİ YENİ’YE AÇMA ZAMANI!
Bu ay çok önemli, zira 2015’in temelini oluşturacak, özellikle Şubat, Mart ve Haziran 2015’teki gelişmelerle bağlantılı etkiler var.
İLİŞKİLERDE  ÖNEMLİ GELİŞMELER ZAMANI!
Ağustos, Temmuz sonunda ilişkiler konusunda yaşadığımız zorlu etkilerin doruğa çıkmasıyla başlıyor. Öncü burçlardaki T- Kare’nin yeniden tetiklenmesiyle, “Bizim için ne önemli, ne değerli, bir ilişkiden ne bekliyoruz?” hedeflerimiz nedir gibi sorulara yanıtlar arayacağız ay boyunca...
ENERJİLER DEĞİŞİYOR!
Bu ay gezegenler önemli yön değişiklikleri yapıyorlar. Merkür ileri gitmeye başlarken, Jüpiter de Yengeç’teki yolculuğunu bitirerek bir yıllığına Aslan burcunun konuğu oluyor.
ÜÇÜNCÜ BÜYÜK KARE DOLUNAY'DA!
13 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay’ı da kapsayan Büyük Kare, görünen o ki, bizi yeniden ne yöne gitmemiz gerektiği konusunda atılımlara ve zorlu yolculuklara taşıyacak.
NİHAYET RAHATLIYORUZ!
Nisan ayının hepimizin hayatlarında bir şekilde karmaşa yaratmasının ardından Mayıs, gerilimli enerjilerin azalarak dağılacağı rahatlatıcı bir ay olacak!
ÖNEMLİ BİR EŞİĞE GELDİK!
Nisan ayı gerçekten de üstüste yaratacağı türbülanslar ile bize zor soluk aldıracak bir yapıda.
ÇOK HAREKETLİ BİR AY!
Mart, pek çok gezegenin yön değiştirerek enerjilerini kullanış biçimlerini de farklı bir şekilde sergilediği bir ay olacak.
ŞUBAT 2014
Yine yavaşlamamız, dikkatli düşünüp adımlar atmamız gereken bir ay var önümüzde!
YENİ YIL YENİ ENERJİYLE BAŞLIYOR!
Yeni yıl Oğlak burcundaki yüksek enerjili Yeniay ile gümbür gümbür başladı! Yeni bir yıla Yeniay ile başlamak pek sık rastlanılan bir durum değildir aslında!
ARALIK 2013
Aralık, özellikle ilk üç haftasında, gözümüzü umutla ufka çevirdiğimiz, iyimser ve idealist enerjileri kucaklayan bir sürece işaret ediyor.
DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ!
Kasım iç dünyamızın derinliklerinde dolaştığımız, kritik olaylarla dolu, sarsıcı bir ay!
İLİŞKİLERDE DENGE ZAMANI
Ekim, sonbaharın renk cümbüşü içinde kendi iç dünyamızın kuytularına yürüdüğümüz, Terazi burcunun ruhuna uygun olarak tüm ilişkilerimizdeki dengeleri gözden geçirdiğimiz bir aydır.
DÜZEN DEĞİŞİKLİKLERİNE HAZIR MISINIZ?
Geçen ay ivme kazanan işleri bir şekilde yoluna koyduğumuz ve gerek iş, gerekse de özel hayatımızda daha iyiye götürecek önemli düzen değişikliklerine gitmek durumunda kalacağımız bir aya girdik.
ÖNCÜ ENERJİ ATILIMLARA ZORLUYOR!
Geçen ay ilerlememizi yavaşlatan, engel olan ne varsa elimine ettiğimiz bir süreçten geçtik. Şimdi yolculuğumuza daha hafiflemiş, sadeleşmiş olarak devam ediyoruz. Ağustos sıkıntıların, çelişkilerin su yüzüne çıkıp görünür olduğu, istikrarsız enerjileriyle sarsıcı bir ay!
SU ENERJİSİNİN GÜCÜ!
Su elementi astrolojide duyguları, sezgileri, şefkat ve merhameti, değişkenliği ve kararsızlığı temsil eder. Yengeç, burçlar kuşağında su grubuna ait burçlardan ilkidir! Su burçları; iyileştiren, sakinleştirip yatıştıran, dönüştüren özellikleri ile öne çıkarlar.
YENİ KARARLAR, TAZE BAŞLANGIÇLAR…
Haziran özellikle ilk haftasındaki türbülanslı enerjileri, iniş çıkışları ile pek çok yönden bizi zorlayan bir ay. Hepimizi büyük değişimler bekliyor.
ENERJİMİZ DEĞİŞİYOR!
Mayıs’ta, biri ayın başında diğeri sonunda olmak üzere tam iki tutulma birden yaşanacak. Tutulmalar bitiş, başlangıç, dönüşüm, arınma ve yenilenmeler getirecek herkesin hayatına…
NİSAN 2013
Nisan ayına Koç enerjisindeki güçlü vurgu ile başlıyoruz. Venüs ve Mars ile Uranüs ve Güneş Koç burcunda yer alıyorlar.
MART 2013
Mart ayı Balık burcundaki gezegenlerin vurgusuyla öne çıkıyor!
ŞUBAT 2013
"Herkesin yolculuğu kendi kemalinedir." Feriuddin Attar.
2013'E GENEL BİR BAKIŞ
Her anlamda öylesine zorlu bir yılı geride bıraktık ki, artık rahat bir soluk alıp umutla ileriye bakmak ihtiyacındayız.
ARALIK 2012
Yıllardır üzerinde çokça konuşulup tartışılan, olumlu yönlerinin yanı sıra üretilen komplo teorileri ile...
GİZLİ KAPAKLI KONULAR GÜN IŞIĞINDA!
"En kötü düşmanının karşısında durduğunu zanneder, ama düşmanını içinde taşır." Carl Jung. Geçen ayın gergin enerjilerinin verdiği ivmeyle savrularak giriyoruz Kasım’a! Bu ay ilişkiler, iletişim, ortak kazançlar ve paylaşımlar ile ilgili konularla haşır neşiriz.
HEP BERABER DÖNÜŞÜYORUZ!
Eylül ayı hepimizi ciddi anlamda sarsacak olaylarla ve gerçekten de iz bırakacak şekilde geçti. Peki Ekim nasıl bu anlamda? Daha mı rahatız? Yoksa gerilimin sinsi soluğu gene sırtımızda mı ay boyunca?
EYLÜL GELDİ! HOŞ GELDİ!
"Hüzün değil bu, Yaz mutluluğu." Edip Cansever
KORKTUĞUMUZ KADAR DEĞİL!
"Başka değil, yokluğu görmek için, Kirli Ağustos! Göz kapaklarımı da yaktım sonunda!" Edip Cansever
TEMMUZ, UMUT VE HAREKET VAAD EDİYOR...
Geçen ay keskin enerjileriyle bizi önemli değişimlerin eşiğine taşıyacak bir dönüm noktası niteliğinde, zorlu ve yorucu geçti!
KRİTİK BİR DÖNEMEÇ
Haziran ayına geçen ay İkizler burcunda geri harekete başlayan Venüs'ün getirdiği iletişim karmaşası ile başladık. Öyle görülüyor ki Venüs, hemen her yıl üç kez deneyimlediğimiz Merkür'ün geri hareketini mumla aratacak kadar zorluyor bizi.
BU AY SAĞLAM BASIYORUZ!
Geçtiğimiz ay içinde direkt harekete geçen Merkür ve Mars’ın açtığı yoldan daha rahat ve güvenle ilerlemeye başladık. Güneş’in toprak burçlarından, ayakları yere sağlam basan, sabit nitelikli Boğa’ya geçmesi işimizi daha da kolaylaştırıyor.
BU AY CANLANIYORUZ!
Nisan ayına, öncü burçlardan Koç’un yaktığı kozmik ateşle başlıyoruz. İlkbahar ekinoksuyla kış uykusundan uyanan doğa ile birlikte bizler de canlanmaya, hareketlenmeye başladık.
İÇ GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME ZAMANI
Mart ayı geri giden gezegenleriyle içe yönelik sorgulamaların yoğunlaşacağı, harekete geçmekten çok, bir gözden geçirme, sorgulama ve eldeki işleri tamamlama zamanı.
ŞUBAT AYI AŞK ZAMANI
Bilinçte muazzam sıçramaların olduğu bir aya giriyoruz. Ocak ayına oranla daha rahat akan enerjiler bu aya hakim.
VE 2012!
Geldi geliyor, hazır olalım derken 2012’den gün almaya başladık bile! 2012 bir felaket mi, yoksa spritüel uyanışlar, bilinçte sıçrama anlamına mı geliyor?
2012’YE GEÇİŞTE SON DURAK
Fırtına öncesi sessizliği deneyimlediğimiz bir ayla noktalıyoruz bu yılı. Aralık kimi zaman bizi keskin virajlar almak durumunda bırakan, kimi zamansa pusuya yatıp anaforlar yaratmak üzere uygun zemin kollayan bir ay…
YENİYE DOĞRU
Kasım ayı, enerji düzeyi olarak bu yılın diğer aylarından oldukça farklı. Ayın özellikle ilk yarısında Merkür ile Venüs Yay burcunda hep yanyana, kavuşum halinde ilerleyecekler.
ANLAMA ZAMANI!
İç değerlendirmelerin, derin ve sarsıcı analizlerin yoğun olacağı bir zamanın eşiğine geldik. Hedeflerimiz, başardıklarımız ve başarmayı arzu ettiklerimiz için neler yapmak durumunda olduğumuzu nesnel bir şekilde anlama ihtiyacı içindeyiz.
KORKULARIMIZLA YÜZLEŞİP YENİDEN DOĞUYORUZ
Önümüzdeki haftalar geçen aya oranla daha sakin görünüyorsa da, yeraltının efendisi Plüto ile gökyüzü tanrısı Uranüs arasındaki kare açı hala oldukça tehditkar!
DEĞİŞİM RÜZGÂRINI HİSSEDİYOR MUSUNUZ?
Bu ay çok dikkat çekici, önemli enerjiler var gökyüzünde. Öncelikle Uranüs ve Plüto gibi radikal değişimleri temsil eden iki önemli gezegenin oluşturacağı zorlayıcı açıların değişimi çarpıcı ve sancılı bir biçimde hissettireceğini söylemek gerekiyor.
EN ÖNEMLİ KONU İLİŞKİLERİMİZ!  (TEMMUZ 2011)
Temmuz yakınlıklarımızı, en derinlerdeki içsel ihtiyaçlarımızı sorguladığımız, özellikle ilişkiler, işbirliği, para ve değer duygumuz ile ilgili konularda bizi zorlayacak sancılı bir ay olarak gözüküyor.
FARKLI BİR HAZİRAN
Haziran ayı gerek astrolojik gerekse de geleneksel anlamdaki çağrışımlarıyla bildik temalarla geçer. İlkyazın heyecanıyla kendimizi evin dışına atarak eş dostla dışarlarıda buluşmak veya kendimizi doğanın kucağına bırakmak isteriz.
MAYIS BİZİ HUZURA TAŞIYACAK!
Mayıs ayı çelişkili iç enerjisiyle başladı! Boğa’nın huzurlu, sakin ve dingin enerjisiyle aşk içinde yayılmışken, bizi aynı oranda huzursuzluğa itecek temel konulardaki bir düzen değişikliğine gitmek zorunda olduğumuz gerçeğiyle baş başayız.
NİSAN, BİZİ DEĞİŞİME ZORLUYOR!
Geride bıraktığımız Mart ayı hiç kuşkusuz ki dünya üzerindeki herkes için çok mücadeleli ve zor geçti! Depremler, tsunamiler, patlamalar, radyoaktif sızıntılar, kıtlık korkusu, komşu ülkelerdeki karışıklık ve ayaklanmalar, ülkemizde çocuklara yönelik kanımızı donduran akıl almaz şiddet eylemleri ve cinayetler gündemimizi doldurdu.
DEĞİŞİM BİR ADIM ÖTEDE!
Mart, gezegenlerin burç değiştirmeleri ile içsel olarak bizi bir eşiğin kenarında, heyecanlı ve tetikte tutarken, içimizden dışa yansıyan bu potansiyellerle cesur adımlara açık, beklenmedik gelişmelerle dolu ve aktif geçeceğe benziyor!
İLİŞKİLER ELEKTRİKLENİYOR!
Çalkantılar, iniş çıkışlar ve gerilim yüklü bir aya girdik. Kova’ya özgü “sıradışı” ve “önceden pek kestirilemeyen, beklenmedik” olaylarla dolu bir dönemdeyiz. Jüpiter ile Plüto bu ay son kare açılarını oluşturacaklar. Büyük çaplı krizleri aşarak gelişecek ve bu daha iyiye gidişle birlikte dönüşümleri tamamlayacağız.
GELECEKTEYİZ; ŞİMDİ!..
Ocak 2011, Kasım ve Aralık 2010’un temalarını günümüze taşıyan bir ay. Bunlara ek olarak, Jüpiter ile Uranüs 8 Haziran 2010’da başlayan döngülerinin son aşamasında kavuşum içindeler. Pekçok gezegenin yön değiştireceği bir dönemin eşiğindeyiz.
İÇ GÖZLEM ZAMANI!
Aralık, hemen her yıl olduğu gibi, yine yoğun enerjilerle dolu bir son ay olarak geldi karşımıza!
YERALTINDAN IŞIĞA DOĞRU…
Kasım ayına Güneş, Merkür ve Venüs Akrep’in yeraltındaki dünyasında sondajlar yapmayı sürdürürken giriyoruz. Karanlıklara gizlenmiş, hasır altı edilmiş, görünemeyen, ya da korktuğumuz için bir türlü dönüp bakamadığımız, yüzleşemediğimiz konular ister istemez önümüze meydan okuyucu bir olayla çıkmaya hazır.
DUYGUSAL İHTİYAÇLARA KULAK VERME ZAMANI
Geçen aylara oranla nihayet daha sakin, rahat geçirebileceğimiz bir aydayız. Bu ay her ne kadar Merkür’ün bizi bir miktar elektrik çarpmışa döndüren enerjileriyle başlıyorsa da genelde iyi geçeceğini söyleyebiliriz.
2010 EYLÜL’Ü BİZİ SAKİNLİĞE DAVET EDİYOR!
Gerçekten de oldukça ilginç bir aydayız. Yaz başından beri kişisel hayatımızdan tutun, ekonomiye, dünyada olup bitenlere kadar herşey didik didik oldu; savrulduk, yorulduk ve toparlanmaya, yeniden inşa etmeye çabaladık hayatımızı…
AĞUSTOS 2010: ÖNCÜ BURÇLARDAKİ GERİLİM DİNİYOR AMA YENİLERİ YOLDA!
Haziran ayında öncü burçlardaki zorlanmanın hazırlık aşamalarından geçtik. Temmuz’da ise hayatımızdaki değişiklikleri belirgin bir şekilde hissettik. Şimdi artık yepyeni bir yöne doğru, kendi gücümüzün farkında bir şekilde ilerliyoruz.
DEĞİŞİM BAŞLADI!
Temmuz ayı değişimlerle dolu! Özellikle 21 Temmuz-21 Ağustos arasında yaşayacağımız deneyimlerle bu enerjiyi kuvvetle hissedeceğiz.
MAYIS, ZORLU BİR AY...
Mayıs hem toplumsal hem de kişisel düzeyde yeni başlangıçlara neden olacak önemli etkiler taşıyor. Bunları olumlu anlamda kullanabilirsek ne ala. Ama beceremez, farkındalık geliştiremezsek bir hayli zorlanacağa benziyoruz.
MART 2010:KESKİN DÖNÜŞLER, İNİŞ ÇIKIŞLAR VAR!
Mart, yön değiştiren enerjileri, gezegen birikimleri ve harekete geçirecek etkileri ile bizi adeta keskin virajlar, yüreğimizi hoplatan iniş çıkışlarla lunaparktaki hızlı trenlerde gibi hissettirecek bir ay. Bir inip bir yükselecek, ani duruşlar ve düşüşler yaşayacağız.
GERİLİMİN YERİNİ YUMUŞAK ENERJİLERE BIRAKMAYA BAŞLADIĞI BİR AY: ŞUBAT 2010
Şubat ayı , içimizle temasın yoğunlaştığı, kendimizi ve diğerlerini daha çok anlamaya, hayata bakışımızı enginleştirmeye yönelik mesajlarla dolu…
OCAK 2010’UN GETİRDİKLERİ
Yeni yıla içimizde umut, heyecan ve artık sıkıntıların, üzüntülerin geride kalmasını dileyerek gireriz her zaman. Ocak ayı her ne kadar Merkür ve Mars’ın geri hareketleri ve 31 Aralık’ta Dolunay’da gerçekleşen Ay Tutulması’nın duygusallığı ile başladıysa da, ilerleyen haftalarda bizi oldukça motive edecek gibi gözüküyor.
YILIN EN HAREKETLİ AYI: ARALIK 2009
Bu ay gökyüzü gerçekten de inanılmaz hareketli gözüküyor. Gelin birlikte bir göz atalım bu ayın belli başlı dinamiklerine…
KASIM 2009: SAĞLIĞIMIZLA İLGİLENMEMİZ GEREKEN BİR AY
Soğuk algınlığı ve grip mevsiminin başlamasıyla birlikte tüm dünyada korkuyla izlenen H1N1 domuz gribi salgını ülkemizde de maalesef etkisini göstermeye başladı. Bu bildik gribin değişime uğramış bir çeşidi midir, yoksa insan sağlığına doğrultulmuş bir başka tür silah mıdır, göreceğiz.
EKİM 2009:  ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI
Karmaşık ve inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. Bu ay ne Uranüs ile Satürn karşıtlığının gerilimi, ne de Mars, Güneş ve geri giden Merkür’ün yarattığı kargaşalar ve belirsizlikler var. Daha iyimser, rahat ilerleyebileceğimiz ve geçen aya oranla daha sakin enerjilerin yer aldığı, soluklanmamızı sağlayacak bir aya girdik.
SAKİN BAŞLAYIP DUYGUSAL TIRMANIŞLARLA BİTECEK BİR AY: EYLÜL 2009
Yoğun enerjilerle dolu bir ayı geride bıraktık. Eylül ise sessiz, sakin bir şekilde başladı. Ancak bu sakinliğin ayın 18’inden sonra yerini derin duygusal çalkantılara bırakacağını da söylemek gerek.
AĞUSTOS 2009: ENERJİ YÜKLÜ AMA RAHAT İLERLEYEBİLECEĞİMİZ BİR AY
Geçen ayın kargaşa ve yoğunluğundan sonra nihayet daha rahat nefes alıp ilerleyebileceğimiz bir aya girdik. Kova’da oluşan gezegen yığılımının yaşantımıza getirdiği karmaşa giderek hafifleyecek.
TEMMUZ 2009: ASTROLOJİK AÇIDAN ÖNEMLİ BİR AY
Bu ay kayda değer bir kaç olayı birden deneyimleyeceğiz. Bunlardan ilki, 1 Temmuz’da Uranüs’ün geri gitmeye başlaması, Jüpiter ile Neptün’ün 10 Temmuz’da bu yıl ikinci kez tam açı ile kavuşumda olmaları ve diğerleri ise Ay ve Güneş tutulmaları.
HAZİRAN AYI:  İLİŞKİLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRDİĞİMİZ AY
30 Mayıs itibariyle “Tanrıların Habercisi Merkür” direkt harekete geçti, ancak Boğa’da ilerlemeyi sürdürdüğü için bilgi alışverişi ve işlerin akıcılığındaki yavaşlama Haziran başında halen hissediliyor olacak.
MAYIS BİRAZ YAVAŞLADIĞIMIZ BİR AY OLACAK
Ay boyunca Jüpiter ile Neptün birbirine oldukça yakın açıda olacaklar. 21 Mayıs itibariyle ise 1997’den bu yana ilk kez tam kavuşum verecekler. Jüpiter ile Neptün Balık burcunun yönetici gezegenleridir. Dolayısıyla hayatımızda Balık temaları yoğunlaşacak.
NİSAN: ENERJİLERİN KOLAY AKTIĞI BİR AY
Yılın ilk bir kaç ayı Kova burcundaki gezegen birikimi nedeniyle oldukça yoğun enerjilerle doluydu. Bu ay itibariyle yavaş yavaş çözülmelerin başladığını görüyoruz.
MART AYI: KENDİMİZE DOĞRU YÜRÜRKEN
Mart ayı ilk bakışta diğer aylarla kıyaslandığında birkaç önemli enerjinin dışında daha sakin bir ay olarak gözükmesine karşın, ayrıntılı bir şekilde incelendiğinde...
ŞUBAT AYI: BİRLİKTE AMA BİREYLİĞİMİZİ KORUYARAK HAREKET ETME ZAMANI
Bu ay, Kova burcunda önemli bir gezegen kümeleşmesi göze çarpıyor. 31 Aralık 2008’den bu yana Başak burcunda geri gitmekte olan Satürn, ay boyunca...
OCAK AYINDA GÖKYÜZÜ
Yeni yılın ilk ayında gökyüzü oldukça hareketli gözüküyor. Gezegen birikimlerinin yoğun olduğu bir aydayız. Dolayısıyla, gökyüzündeki enerji birikimleri dikkat çekici boyutta.
2009 YILINDA GÖKYÜZÜ HAREKETLERİ
2008, özellikle son birkaç ayındaki dinamiklerle oldukça zorlayıcı bir yıl olarak geride kalıyor. 2009 ise, önemli değişimlere, dalgalanmalara işaret eden bir yıl olarak uzanıyor önümüzde.
YENİ YILI KARŞILMAYA HAZIRLANIRKEN: ARALIK 2008
Son birkaç ay da yoğun ve keskin enerjileriyle global düzeyde hepimiz için sıkıntılı geçti. Şimdi 2008’i geride bırakmaya hazırlanırken, yeni bir yıla yepyeni umutlar ve eğer becerebilmişsek arınmış, değişmiş, dönüşmüş olarak kendimizi hazırlayabileceğiz.
ZORLU BİR AY: KASIM 2008
Kasım, pek çok enerjinin yön değiştirdiği, bizleri önemli başlangıçların eşiğine getiren, yılın neredeyse en aktif, önemli aylarından biri olarak başlıyor.
EKİM AYI DENGELERİ SAĞLAMAKLA GEÇECEK
Ekim ayına 24 Eylül’den bu yana Terazi’de geri gitmekte olan Merkür enerjisi ile başladık. Akıl, mantık, muhakeme ve algılamanın temsilcisi Merkür’ün geri hareketi 15 Ekim’e kadar sürecek ama bir süre daha yaşamımızda gölgelerini hissettirecektir
EYLÜL AYI İLİŞKİLER ARENASI BAKIMINDAN ÖNEMLİ
Bu ay boyunca Terazi burcunda Merkür, Venüs, Mars gibi kişisel gezegenler bir gezegen birikimini oluşturacak şekilde sıralanarak çeşitli açılar yapacakları için Terazi’ye özgü sevgi, uyum, işbirliği, barış, huzur, diplomasi gibi konular gündemi meşgul edecek gibi gözüküyor.
AĞUSTOS AYI YOĞUN ENERJİLERLE DOLU
Bu ay, 1 Ağustos’ta Aslan burcunun 9 derece 30 dakikasında oluşacak Yeniay ile birlikte gerçekleşecek Tam Güneş Tutulması ile başlıyor. Tutulma, geri giden Plüto ile yine geri giden Neptün’ü de tetikleyen bir gezegen birikiminde (stelyum) gerçekleşeceğinden etkisi bir hayli güçlü olacak.
TEMMUZ AYINDA İLİŞKİLER VE EKONOMİK DURUM GÜNDEMDE
Temmuz ayına Yay’da geri gitmeye başlamış olan Plüto enerjisi ile başladık. 2008 Kasım’ında düzelerek artık Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak olan Plüto şimdi bizlere son kez geçmiş kararlarımızı sorgulama, hayat felsefemizi, prensiplerimizi gözden geçirme fırsatı sunuyor.
HAZİRAN AYI: TRAVMA YARATAN ESKİ KONULARI YÜZEYE ÇIKARTIYOR
Bu aya İkizler burcunda halen geri gitmekte olan Merkür ile başlıyoruz. Haziran iletişim, eğitim, bilgi edinmek ve bilginin paylaşımı ile ilgili enerjilerin yoğunlaştığı bir ay olarak gözüküyor.
MAYIS AYI BİZİ İÇ DÜNYAMIZA ÇAĞIRIYOR
Mayıs ayı toprak gruplarında oluşan bir büyük üçgen ile başlıyor. Boğa’daki Venüs, Başak’ta geri giden Satürn ve Oğlak’ta geri gitmekte olan Plüto bu büyük üçgeni oluşturuyorlar.
NİSAN AYI: HATALARI DÜZELTME FIRSATI VERİYOR!
Bu aya değişim ve dönüşümlerin temsilcisi Plüto’nun, 2 Nisan itibariyle geri harekete geçmesiyle başlıyoruz. Hatırlayacağınız gibi Plüto, Yay burcundaki serüvenini tamamladıktan sonra...
BURCUMUZUN İMAJIMIZ ÜSTÜNDEKİ ETKİLERİ
Hangi burcun insanı olursak olalım, yükselen burç dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzü, nasıl algılandığımızı ve kendi kişisel ufkumuzu ifade ettiği için oldukça önemlidir.
MART AYI: GİZLENENLER AÇIĞA ÇIKABİLİR
Mart ayı sakin ve durgun başlayan, ancak ay sonuna doğru temponun arttığı, üstü örtülü kalmış konuların ortaya çıkabilmesi için gereken zeminin oluştuğu bir ay olarak gözüküyor.
ŞUBAT AYINDA İKİ TUTULMA BİRDEN VAR!
Şubat ayı tropikal Kova burcundaki enerji yoğunluğu ile başlıyor. Güneş’in yanı sıra, Kuzey Ay Düğümü, geri gitmekte olan Merkür ve Neptün bu birikimin içerisinde yer alıyorlar. Plüto, Jüpiter ve Venüs ise Oğlak burcunda bulunuyorlar. Süregelen sorunlarımıza çözümler arayacağımız bir aya giriyoruz.
OCAK 2008: YAŞAMIMIZI GÖZDEN GEÇİRECEĞİMİZ BİR AY…
Aralık 2007 itibariyle sorumluluk ve disiplinin temsilcisi Satürn, etkisini hayatlarımızda derinden derine hissettirmeye başlamıştı. 2008 yılı ise Satürnyen etkinin yaşamlarımıza damga vuracağı önemli bir yıl olarak gözüküyor.
İLİŞKİ DERSLERİYLE DOLU BİR AY: ARALIK
1 Aralık Cumartesi günü 14.20’de Merkür, 20 Aralık’a kadar Yay burcunda sürecek yolculuğuna başlıyor. Merkür, yönettiği burçlardan olan İkizler’in tam karşısında ilerlerken değişken burçlarda tam 6 gezegen birden konumlanacak.
KASIM AYI DİNAMİKLERİ
12 Ekim’den bu yana geri gitmekte olan Merkür, 2 Kasım saat 01.00 itibariyle 23 derece 22 dakika ile Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Ekim’in son haftasından Kasım’ın 4’üne kadar...
EKİM: KENDİMİZLE İLGİLENDİĞİMİZ BİR AY OLACAK
Bu ay, Akrep burcundaki Merkür’ün Başak burcunda transit hareketine başlayan Satürn ile yapacağı uyumlu bir açıyla başlıyor.
EYLÜL AYI ÖNEMLİ DEĞİŞİMLERİN BAŞLANGICI
2 Eylül 2007, 16:48 itibariyle “Büyük Öğretmen” ve “Zamanın Efendisi” (Kronos), “Halkalı Gezegen” Satürn’ün Aslan burcundan, Başak burcuna geçmesi önemli bir süreci başlatıyor. Yaklaşık ikibuçuk yıla yayılan bir dönemin başındayız.
AĞUSTOS AYI: EĞLENCE VE BENLİĞE KULAK VERME ZAMANI
Ağustos ayı Boğa burcundaki Mars’ın ve Yengeç burcundaki Merkür’ün geri giden Plüto’ya 1 Ağustos itibariyle vereceği zorlayıcı açı ile başlıyor. Kendimizi, düşünce ve hareketlerimizi ortaya koyarken daha agresif ve hırslı olabiliriz.
TEMMUZ AYI : AKIŞA BIRAKMA ZAMANI
Temmuz ayı Merkür’ün Yengeç burcunda geri gidişi ve Mars’ın Boğa’daki devinimi ile başlıyor. Fiziksel enerjiyi, cesaret, istek ve öfkeyi temsil eden Mars, Boğa’da sürgünde olduğu burçta ve Boğa’nın karakterine uygun olarak yavaş çalışırken...
COŞKULU, İYİMSER HEVESLİ: HAZİRAN AYI
Haziran ayına genel olarak baktığımızda yukarıda yazının başlığında belirtilen temaların hakim olduğu göze çarpıyor.
MAYIS:DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMLER AYI
Şimdi iç dünyamıza yönelip kendi derinliklerimizi araştırmak, duygu fırtınalarımızın kaynağına inmek ve onları dönüştürmek zamanı. Kendi içsel kaynaklarımızın, gücümüzün farkına vararak...
NİSAN AYI ÇALKANTILI GÖZÜKÜYOR!
Nisan ayına Merkür’ün, kadersel temaları gösteren Kuzey Ay Düğümü ve Uranüs ile Balık’ta birleştiği ve Ay’ın ise Terazi burcuna girdiği bir günde başlıyoruz. Zihnimiz hızlı bir tempoda çalışacağından...
MART AYINDA GÖKYÜZÜ HAREKETLİ; TAM İKİ TUTULMA VAR!
Mart ayının gündemine oturan konular hiç kuşkusuz tutulmalar. Geçen yıl Balık-Başak aksında başlayan tutulmalar bu yıl yine aynı burçlarda oluşacak. Her iki tutulmada Türkiye’den izlenemeyecek.
HOŞGELDİN YENİ YIL
Benden yeni yılda burçlarla ilgili bir yazı istendiğinde “Eyvah” dedim. Çevremde astrolog olduğumu öğrenen hemen herkesin; "Benim burcumu bu yıl neler bekliyor, sıkıntılarım artık bitecek mi..."
ŞİMDİ KOVA ZAMANI
Geçtiğimiz haftaya Kova’da müthiş bir gezegen birikimiyle başladık. Bireysellik ve kimlik duygumuzu ve bilinçli aklımızın isteklerini tanımlayan Güneş’in yanı sıra, muhakeme, zeka ve...
ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI
- DOĞUŞ- BATIŞ/ BEN-SEN/ YÜKSELEN- ALÇALAN
- ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR
- ASTROLOG HÜSEYİN AKDAĞ'DAN AYLIK YORUMLAR
- 2016'YA GENEL BİR BAKIŞ
- SİZİN KIZILDERİLİ BURCUNUZ NE?
- ÜNLÜLER VE YÜKSELEN BURÇLARI
- ASTROLOG GAMZE ÖZŞAHİN BURÇLARIN BİRBİRİYLE UYUMUNU ANLATIYOR
- ÇİN ASTROLOJİSİ’NE GÖRE KARAKTERİNİZ
- KEDİNİZİN DE BİR BURCU VAR!
- DUYGULARIN HAKİMİ AY
- KENDİNİZİ BURCUNUZDAN TANIYIN!
- YAŞAM REHBERİNİZ: ASTROLOJİ
- OCAK AYI ASTRO BAKIM TAKVİMİ
- ARALIK ASTRO BAKIM TAKVİMİ
- KASIM AYI ASTRO BAKIM TAKVİMİ

Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.